Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wołodymyr Zełenski podnosi widmo Czarnobyla po nalotach na elektrownię atomową w Zaporożu

Apel ONZ wzrósł do 4,3 miliarda dolarów

Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła w poniedziałek znaczny wzrost apelu o pomoc humanitarną dla Ukrainy, szacując zapotrzebowanie na 4,3 miliarda dolarów od marca do końca roku.

Potrzeby finansowe wzrosły o 2,25 mld [estimés en avril] do 4,3 miliarda”Stephane Dujarric, rzecznik sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterres, powiedział podczas konferencji prasowej. Kwietniowy nabór darowizn obejmował okres od marca do sierpnia, ale został przedłużony do końca roku „Z powodu pogarszającej się sytuacji” Zauważył, że zbliża się nadejście chłodów.

„Ponad jedna czwarta ludności Ukrainy, 17,7 mln mężczyzn, kobiet i dzieci, będzie potrzebować pomocy humanitarnej w nadchodzących miesiącach, prawie 2 mln więcej niż szacowano w kwietniu”.upierał.

Według Biura ONZ ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej 11,7 mln osób na Ukrainie co najmniej raz skorzystało z pomocy humanitarnej między końcem lutego a końcem lipca. A po pięciu miesiącach wojny „Potrzeby wciąż rosną”Powiedział w swoim raporcie oceny potrzeb opublikowanym w poniedziałek. „Miliony ludzi w całym kraju przetrwało miesiące intensywnych działań wojennych bez dostępu do wystarczającej ilości żywności, wody, opieki zdrowotnej, edukacji i innych podstawowych usług”.on dodał.

Od czasu pierwszego nadzwyczajnego apelu ogłoszonego przez ONZ zebrano już 2,38 miliarda dolarów, co jest wsparciem ” Bezprecedensowy „– skomentował Stephane Dujarric. To nowe wezwanie do składania darowizn, które trwa do grudnia, jest w zasadzie ostatnim. Ale, „W ciągu następnej zimy sytuacja może się jeszcze pogorszyć”.Don jest.

READ  Postacie do naśladowania i wyzwania dla VIP-ów z Hauts-de-France