Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wojsko Polskie zleciło zakup automatycznych mostów pływających francuskiej firmie CNIM za 320 mln euro

Ze względu na liczbę czołgów ustawionych w szeregu, polska armia potrzebuje środków na przeprawę przez rzeki [ou les « coupures humides »]. Stąd układ, który właśnie zawarłem z francuską grupą CNIM, która dla przypomnienia zaopatruje armię w zmotoryzowane mosty pontonowe. [PFM]które zostały niedawno zaktualizowane.

Podpisanie tej umowy poinformował za pośrednictwem Twittera minister obrony narodowej Mariusz Pusasczyk. Jeśli tak, jeśli podaje wartość [1,5 milliard de zlotys, soit un peu plus de 320 millions d’euros]nie określono, która firma została właśnie powiadomiona.

Jednak później CNIM Industrial Systems zapowiedział, że dostarczy polskiej armii „kilkaset metrów mostu pontonowego wyposażonego w silniki nowej generacji”.

„Nowa generacja zrobotyzowanych mostów pływających PFM spełnia potrzeby armii w zakresie ciągłego lub przerywanego przejazdu najcięższych pojazdów. Wygrywając to zaproszenie do składania ofert, CNIM Industrial Systems potwierdza swoją wiodącą pozycję jako dostawca wysokowydajnych systemów przejazdowych” – skomentował Xavier. Montazel, dyrektor Jednostka biznesowa systemów francuskiej firmy.

Przypominamy, że PFM składa się z kilku jednostek o długości około dziesięciu metrów, z których każda jest wyposażona w dwa silniki zaburtowe i może być ze sobą zablokowana. Na końcach zainstalowane są rampy wjazdowe. Może być również używany jako brama do przechodzenia z jednego banku do drugiego.

Wybrana przez Polskę nowa generacja zmotoryzowanego mostu pontonowego jest kompatybilna ze wszystkimi nośnikami 8×8 eksploatowanymi w siłach zbrojnych państw członkowskich NATO. „Wyposażone w wysokowydajne zintegrowane silniki”, wyjaśnia CNIM Industrial Systems, „ich jednostki są sterowane za pomocą jednego polecenia, które zapewnia prostą i szybką konstrukcję i wykonanie przy jednoczesnym zminimalizowaniu zajmowanego miejsca przez logistykę. [pas de recours aux bateaux pousseurs auxiliaires, par exemple] oraz liczbę operatorów. Dodatkowo może być wyposażony w dwie różne rampy wjazdowe [tactique ou flottante].

READ  Wojna na Ukrainie: jak specjalni komandosi przemycają zagranicznych pracowników

Ponadto CNIM potwierdza, że ​​PFM NG jest w powietrzu i może współpracować ze wszystkimi eksploatowanymi mostami pontonowymi. Jedną z jego mocnych stron jest to, że umożliwia przeprawę przez wody wszystkich typów pojazdów opancerzonych, w tym czołgu M1A2 Abrams, który Polska zamówiła ostatnio w 250 jednostkach w Stanach Zjednoczonych. Co więcej, pan Błaszczak tylko wspomniał o amerykańskim czołgu, aby to uzasadnić.

Nie ma wątpliwości, że ten kontrakt uzyskany przez CNIM będzie zwiastunem kolejnych. Holandia może podążać… tak samo jak… Francja, Dyrekcja Generalna ds. Uzbrojenia [DGA] Po wystosowaniu w ubiegłym roku wniosku o udzielenie informacji w ramach programu SYFRALL [Système de franchissement lourd-léger] Aby ostatecznie zastąpić PFM2. A to z co najmniej dwóch powodów: wieku tych systemów i przede wszystkim masy mieszanek SCORPION, które są znacznie cięższe od swoich poprzedników.