Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wojna na Ukrainie: Z Polski Joe Biden rzuca wyzwanie Rosji i celuje w „porażkę” Władimira Putina

Tuż przed przemówieniem pod koniec dnia Joe Biden nadał ton. odwiedzanie ukraińskich uchodźców przebywających w Polsce; Nazywał prezydenta USA Władimira Putina „rzeźnikiem”. Z pałacu królewskiego w Warszawie o godzinie 18 wyciągnął się Biden, przeciwstawiając się Rosji, zwolennik „ciemnej autokracji”, konfrontując się z demokracją na całym świecie, na czele ze Stanami Zjednoczonymi. Jan Paweł II, pierwszy Polak, przywołał obraz i słowa: „Nie lękajcie się! ”, walił.

Przebrany za przywódcę „wolnego świata” Biden przewidział „bardzo długą walkę”, 31 dnia inwazji rosyjskiej. „Ukraina dzielnie walczyła w obronie zasad demokratycznych (…) jesteśmy po waszej stronie” – ponownie zapewnił Ukraińców. Zanim zaatakował „imperialistyczny” plan Władimira Putina: „Ma czelność wierzyć, że siła jest usprawiedliwiona. Donbas.

„On nie może pozostać przy władzy”

Prezydent USA po raz kolejny powitał „jedność”. Ludzie Zachodu w stosowaniu sankcji gospodarczych. „Uderzyliśmy w ich gospodarkę, powstrzymując import rosyjskich towarów. Rubel również został zdewaluowany. Dotknęliśmy architektów tej wojny”, zapewniał, nazywając wojnę „już porażką Putina”. I ostrzegając go: „Nie rób tego”. nawet pomyśl o przesunięciu się o jeden centymetr kwadratowy w głąb terytorium NATO. Siły USA nie są w Europie, aby angażować się w konflikt z siłami rosyjskimi, jesteśmy tam, aby chronić sojuszników z NATO.»

Zapewniając „rosyjski naród”, że nie jest jego „wrogiem”, w przemówieniu nacechowanym przekonaniem wezwał ich do obalenia „dyktatora”. Biały Dom chciał to nieco później stonować, wskazując, że prezydent USA nie wzywał do „zmiany reżimu”. Jak wykrzyknął Joe Biden: „Na miłość boską ten człowiek nie może być u władzy. » Powtórz: «Nie bój się! »

READ  Czego Ukryta Bruksela może nauczyć Polskę?