Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wojna na Ukrainie: Czym jest aligator Snipex, ta ukraińska „brutalna broń”, która może przebić rosyjski pancerz?

Wojna na Ukrainie: Czym jest aligator Snipex, ta ukraińska „brutalna broń”, która może przebić rosyjski pancerz?

Wysoki na dwa metry i ważący 25 kilogramów: Snipex Alligator to bestia wśród karabinów snajperskich.

Ukraina zadała już Rosji wiele miażdżących porażek zachodnimi broniami, takimi jak system rakiet wielokrotnego startu himars dostarczone przez Stany Zjednoczone lub Francuskie karabiny Cezara. Ale broń produkowana na Ukrainie również powoduje chaos wśród sił rosyjskich.

Jednym z nich jest karabin snajperski Krokodyl Snipexwyprodukowany przez ukraińską firmę Xado Holdings, według specjalistycznej strony internetowej popularna mechanika. Z relacji wynika, że ​​karabin był używany przez żołnierzy Brygady Azowskiej podczas obrony miasta Mariupol – powiedział. słońce.

Przeczytaj także:
Wojna na Ukrainie: przeciwstawić się inwazji na żywo w telewizji i rosyjskiej dziennikarce Marina Ovsyannikova zbiega i poszukiwana z Moskwy

Jeden z najpotężniejszych karabinów snajperskich na świecie

Sama lufa masywnego działa ma długość 1,2 metra. Ogólnie broń ma 2 metry długości i waży 25 kg. Dzięki amunicji 14,5 mm i długości jest Jeden z największych i najpotężniejszych karabinów snajperskich na świecie.

Ten karabin kwalifikuje się jako„potworna broń” za pomocą niektóre mediama zdolność celnego trafiania w cele na odległość do 2 kilometrów, przy maksymalnym, ale nieprecyzyjnym zasięgu około siedmiu kilometrów. Może penetrować pancerz o grubości do 10 mm Jeśli cel jest oddalony o mniej niż jedną milę. Więc Snipex Alligator może zhakować niektóre opancerzone pojazdy rosyjskich sił, BTR-80. Pancerz tych związków miałby zaledwie dziewięć milimetrów grubości.

Brytyjskie siły specjalne uczą ukraińskich snajperów obsługi aligatora Snipex. Może wystrzelić pocisk 14,5 mm na odległość ponad czterech mil. Uderz w cel z około 12 tonami energii. pic.twitter.com/qguk4fMzLe

– ТРУХА\u26a1\ufe0fangielski (TpyxaNews) 2 października 2022