Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Elon Musk złożył nową ofertę przejęcia na Twitterze, a akcja została wstrzymana

Elon Musk złożył nową ofertę przejęcia na Twitterze, a akcja została wstrzymana

Według amerykańskich mediów miliarder powtórzył swoją ofertę przejęcia za ustaloną cenę. Od lipca stara się jednak anulować to przejęcie.

I kolejny zwrot w hałaśliwym profilu Musk-Twitter. I chociaż miliarder od lipca stara się anulować przejęcie sieci społecznościowej, które zostało podpisane w kwietniu za 44 miliardy dolarów, w końcu zmienił zdanie.

Według kilku amerykańskich mediów, Elon Musk wysłał we wtorek nową ofertę przejęcia z Twittera. O dziwo cena się nie zmieniła. Jednak wielu spekulowało, że szef Tesli i SpaceX w rzeczywistości dążył do renegocjacji przejęcia kalifornijskiej firmy do dna, podczas gdy rynek technologii gwałtownie spada od tej wiosny.

Wiadomości, po raz pierwszy zgłoszone przez Bloomberga, spowodowały gwałtowny wzrost na Twitterze. Jego włączenie zostało natychmiast zawieszone.

zły proces

Twitter i Elon Musk mają zmierzyć się z sądem w Delaware od 17 października. Sieć społecznościowa skierowała miliardera do sądu, aby zmusić go do kontynuowania przejęcia, podczas gdy ten ostatni twierdzi, że Twitter ukrył przed nim ważne dane na temat liczby fałszywych kont rozsianych na platformie.

Dla analityka Dana Ivesa stanowisko Elona MuskaJest to wyraźna wskazówka, że ​​czuje, iż jego szanse na wygranie sprawy są niewielkie i że to przejęcie nastąpi w taki czy inny sposób.Analiza potwierdzona przez źródła Bloomberga. Prawnicy-miliarderzyMasz wrażenie, że proces idzie źle, ponieważ sędzia Kathleen McCormick podczas pierwszych przesłuchań wielokrotnie przechylała się na korzyść Twittera.pisze agencja prasowa. W obozie piżmowym brakuje również fizycznych dowodów.

Urodzony w RPA biznesmen ma udać się do sądu w czwartek i piątek, aby uzyskać niezbędne zaświadczenia, aby przygotować się do procesu. Tymczasem szef portalu społecznościowego Parag Agrawal ma zostać przesłuchany w najbliższy poniedziałek.

READ  Premier Wielkiej Brytanii Liz Truss jest inwigilowana

Kilka elementów akt zostało ogłoszonych w zeszłym tygodniu, w tym czterdziestostronicowa krótka wymiana wiadomości między miliarderem, zarządem Twittera i wybitnymi postaciami z Doliny Krzemowej. Rozmowy te sięgają kwietnia 2022 roku, kiedy Elon Musk z pierwszego współtwórcy przeszedł do zdobycia sieci społecznościowej w niecały miesiąc.

Jeśli urzędnicy Twittera zaakceptują ofertę miliardera, pozew – i potencjalnie przesadny – zostanie oddalony. Piłka jest teraz na boisku portalu społecznościowego.

Dla mnieZobacz też Twitter pozywa Elona Muska o wymuszenie przejęcia