Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wojna na Ukrainie: czy Europa wkracza w „erę przedwojenną”?  Niepokojące ostrzeżenie z Polski

Wojna na Ukrainie: czy Europa wkracza w „erę przedwojenną”? Niepokojące ostrzeżenie z Polski

niezbędny
W Bukareszcie na kluczowym posiedzeniu Europejskiej Partii Ludowej (PPE) polski premier Donald Tusk przestrzegł swoich europejskich kolegów: „Pokój się skończył, skończyła się wojna. Będziemy żyć. W nowych czasach, w czasach przedwojennych”. -czasy wojny.”

„Czas pokoju się skończył”. W Bukareszcie (Rumunia), przebywając z 1500 przedstawicielami Europejskiej Partii Ludowej (EPL), polski premier Donald Tusk ostrzegł swoich kolegów. „Skończyła się era pokoju, skończyła się era powojenna. Żyjemy w nowych czasach, epoce przedwojennej”.

Premier Polski Donald Tusk w swoim przemówieniu na konferencji Europejskiej Partii Ludowej przestrzegł, że Europa weszła w okres przedwojenny i era pokoju dobiegła końca.

Era powojenna się skończyła – zapewniał polski premier – i zaczynamy żyć w nowym środowisku… pic.twitter.com/hcrdAreLQV

— Yasmina (@yasminalombaert) 8 marca 2024 r

„Dla niektórych naszych braci nie jesteśmy nawet w okresie przedwojennym, ale w okresie masowej wojny w jej brutalnej wersji” – powiedział ze sceny europosłom Donald Tusk.

Wzywając europejskich przywódców, aby „wierzyli we własną siłę”, Donald Tusk wezwał także do wzmocnienia „systemu bezpieczeństwa” dwudziestu siedmiu.

„Nie możemy dalej się oszukiwać”

„Nie możemy dalej się oszukiwać. Nikt nie weźmie na siebie odpowiedzialności za walkę o nasze bezpieczeństwo i naszą przyszłość. Sami jesteśmy najlepszymi gwarantami naszego bezpieczeństwa i naszej jedności” – zadeklarował polski minister.

Czytaj więcej:
Wojna na Ukrainie: wojska francuskie na miejscu, broń gotowa… Nowa linia Francji na rzecz Kijowa

Zdaniem Donalda Tuska przyszłość cywilizacji europejskiej rozgrywa się obecnie na Ukrainie, a Europa ma wiele sposobów na powstrzymanie rosyjskiej agresji. „Ekonomicznie, finansowo, demograficznie i moralnie potencjał Europy przewyższa potencjał naszych napastników” – podsumował.