Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wojna na Ukrainie: co by było, gdyby rosyjski tenisista Andriej Rublow zmienił narodowość?

To nie jest sensacja, inwazja Rosji na Ukrainę ma swój udział w reperkusjach dla świata sportu. W tenisie niektóre turnieje, takie jak Wimbledon, który zakończył się na początku miesiąca, zdecydowały o całkowitym wykluczeniu rosyjskich i białoruskich graczy. Jest hubem Andrieja Rublowa, a także numer jeden na świecie, Daniila Miedwiediewa, z prestiżowych Mistrzostw Londynu. Pierwszy klip cytowany z tego odcinka powrócił w filmie opublikowanym przez rosyjską witrynę YouTube Vitya Kravchenko.

„Jeśli chodzi o Wimbledon, być może powinienem był zmienić swoją narodowość. Żartuje, zanim poważniej rozważy tę możliwość. Jeśli zostaniemy całkowicie wykluczeni ze wszystkich turniejów i chcę kontynuować karierę, może to być rozwiązanie” – przyznaje.

sugerowane rozwiązania

Jednak ósma w rankingu ATP zapewnia go, że wszyscy zaangażowani gracze zaproponowali regulatorom kilka rozwiązań, aby udowodnić, że nie biorą udziału w tej walce. „Zaproponowaliśmy grę mieszanymi parami z ukraińskimi graczami. Chcieliśmy wykorzystać konkursy, aby udowodnić, że nie walczymy i że w tenisie nie ma wojny. Jako tenisista mogłem przekazać właściwą wiadomość, ale zawsze otrzymuję to samo odpowiedz, że rosyjski rząd wykorzysta nasze wyniki do celów propagandowych”.

Na początku rosyjskiej inwazji Rublow napisał przed kamerą propokojową wiadomość podczas mistrzostw w Dubaju. Po półfinałowym zwycięstwie nad Polakiem Herbertem Hurkaczem napisał na biało „No War Please” (No War Please).

READ  Zwycięzca Caleb Ewan w wyścigu sprinterskim piątego etapu wiatrakowca