Kiedy mówimy o wódce, pierwszym powszechnie przywoływanym obrazem jest Rosja, z której pochodzi. Nierozłączne dziedzictwo, które dziś jest eksportowane na cały świat. Jeśli jednak Rosja pozostaje pierwotnym krajem wódki, wiele krajów destyluje obecnie ten rodzaj alkoholu, który jednocześnie oferuje niewtajemniczonym różne smaki. Tutaj przedstawiamy główne różnice między rosyjską wódką a polską wódką, aby pomóc Ci znaleźć alkohol odpowiadający Twoim upodobaniom.
Jak powstaje wódka?
Pierwotnie wódkę wytwarzano z ziemniaków i kukurydzy. Alkohol ten można również przygotować z winogron, buraków, cebuli, a nawet marchwi. Tak naprawdę do produkcji wódki można wykorzystać wszystkie produkty spożywcze, które można poddać fermentacji. Chociaż jednak niektóre butelki nadal są produkowane w ten sposób, zdecydowana większość producentów używa obecnie zbóż, takich jak pszenica czy kukurydza.
Po sfermentowaniu wódka jest poddawana destylacji w destylatorze ogrzewanym bezpośrednio lub w kolumnie w celu oddzielenia alkoholu od wody i oczyszczenia produktu z wszelkich zanieczyszczeń. Ponieważ stężone opary zawierają szczególnie dużo alkoholu, następnie dodaje się wodę, aby butelka miała temperaturę 40 lub 37,5 stopnia, w zależności od producenta. Powstała wódka jest następnie spożywana od razu i nie wymaga czasu leżakowania, w przeciwieństwie do innych alkoholi.
Polska wódka a rosyjska wódka: jakie są różnice?
Jeśli każdy kraj jest szczególnie dumny ze swojej lokalnej wódki, entuzjaści na całym świecie dla własnej przyjemności korzystają z dwóch alkoholi o różnej mocy. Tak naprawdę, choć w obu produkcjach zastosowano ten sam proces produkcyjny, to zauważamy realne różnice pomiędzy rosyjską butelką, a dobrą polską wódką.
Smak: Mniej lub bardziej słodka wódka
To rosyjska wódka, która na tle polskich wyrobów wyróżnia się wyraźniejszą zawartością alkoholu w alkoholu, ale także w cukrze. Wśród typowych przykładów szczególnie popularny wśród Rosjan jest rosyjski standard, który bardzo dobrze reprezentuje klasykę tego kraju. Istnieją specyficzne składniki, takie jak pszenica syberyjska czy woda z jeziora Ładoga w Petersburgu. Gorycz ziaren i właściwości destylacyjne sprawiają, że jest to alkohol o mocnym smaku.
I odwrotnie, polska wódka jest delikatniejsza w smaku. Tutaj ponownie można skosztować Trawy Żubrowskiej, aby docenić niuanse jej nut, którymi są żyto i trawa żubrowa z jednego z ostatnich lasów pierwotnych w Europie, Puszczy Białowieskiej. W przykładzie polskiej wódki bardzo ceniona jest trawa bawola, która nadaje uzyskanemu alkoholowi słodki charakter i nieporównywalną świeżość.
Spożycie: samodzielnie lub w koktajlach
Nawyki konsumpcyjne wskazują także na różnicę pomiędzy polską wódką a jej rosyjskim odpowiednikiem. Tak naprawdę, chociaż ten ostatni jest mocniejszy w ustach, często podaje się go sam z kostkami lodu, które równoważą moc alkoholu i zapewniają przyjemniejszy smak.
Dzięki łagodnemu smakowi polską wódkę można pić także samodzielnie, jednak w przeciwieństwie do wódki rosyjskiej bardziej nadaje się do koktajli. W rzeczywistości jego słodycz pozwala na smaczniejszą dawkę do koordynowania kreatywnych kombinacji napojów. Tak wiele barów na całym świecie oferuje polskie i rosyjskie butelki, aby spełnić każde życzenie najlepszą wódką.
Gdzie kupić polską wódkę?
Aby znaleźć wyjątkowe polskie wódki i produkty smakowe, które są eksportowane przez kraj jedynie w niewielkich ilościach, możesz skorzystać ze specjalistycznych serwisów, takich jak My Alco Shop. Dzięki setkom referencji i szczegółowym kartom produktów masz wszystkie informacje potrzebne do wyboru polskiej wódki, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Butelki premium są szybko dostarczane do Twojego domu, abyś mógł się nimi cieszyć lub jako prezent dla wymagającego konesera.
Niezależnie od Twoich pragnień, ta niezawodna strona gwarantuje precyzyjną usługę dostawy i fachowe wsparcie w zakresie wyboru polskiej wódki!
„Dumny fanatyk sieci. Subtelnie czarujący twitter geek. Czytelnik. Internetowy pionier. Miłośnik muzyki.”
More Stories
W Cannes można zobaczyć film biograficzny o Władimirze Putinie, wyprodukowany w całości przez sztuczną inteligencję
Polski thriller Netflixa to wielka niespodzianka jesieni (wspina się na pierwszą dwójkę)
Gerard Depardieu zostaje oskarżony o napaść na tle seksualnym, a jego prawnik mówi: „Przypuszcza się…”