Włochy na szczycie, rozczarowanie dla Francji

Clement Pedrone, Media 365, opublikowano w piątek, 31 grudnia 2021 o 21:02

Po Francji mistrzostwa Europy w tę rocznicę opanowały kontynent. Na liście: Eriksen, francuskie rozczarowanie i koronacja Włoch pojawiły się znikąd.

Mistrzostwa Europy nie należały do ​​najłatwiejszych do zorganizowania, zwłaszcza w środku pandemii. Po rocznym odroczeniu ze względu na stan zdrowia, organizatorzy Euro odnieśli sukces i kibice, mimo wersji podzielonej na kontynencie, mogli przychodzić na stadiony. Jednak chociaż ta wersja z 2021 r. wydawała się być wydana, została przerwana. W meczu Dania-Finlandia, Christian Eriksen doznał zatrzymania akcji serca, zanim został reanimowany po kilku (długich) minutach. Żywy Milan był pod obserwacją w szpitalu i postanowiono wznowić spotkanie, a jego koledzy z drużyny Kasper Schmeichel stracili go (0-1). wreszcie, Kilka niespodzianek w pierwszej rundzie konkursuWszystkie główne kraje zakwalifikowane z wyjątkiem Turcji, Rosji i Polski. Z kolei The Blues mieli dobry mecz z Niemcami, zanim zremisowali dwukrotnie z Węgrami i Portugalią.

Francja i Włochy wychodzą na szczyt Europy

Rywalizacja była ożywiona od 1/8 finału. Holandia odpadła z Czechami, a Niemcy odpadły z Anglią. Francja następnie sprzeciwiła się Szwajcarii, która na papierze była akceptowalnym przeciwnikiem. Doprowadzeni Francuzi dali sobie kwadrans szaleństwa, strzelając trzy gole na piętnaście minut przed końcem. Mecz jest zapamiętany, The Blues pozwolili Szwajcarii wyrównać w ostatnich sekundach, zanim Helvetion wygrał w rzutach karnych. Dania kontynuowała swój czysty bieg z Walią, podobnie jak Hiszpania z Chorwacją. W półfinale najlepsze drużyny reprezentowały Włochy, Hiszpania, Anglia i Dania. Na Wembley Squadra Azzurra była pod wpływem i osiągnęła lepsze wyniki po stronie iberyjskiej, gdy Anglia oddała sobie skalp Duńczyków. W finale podopieczni Roberto Manciniego zostali wybrani po cichu od drugiej minuty, strzelając bramkę Luke’a Shawa, zanim godzinę później wyrównał Leonardo Bonucci. Spotkanie zakończyło się rzutami karnymi i Włochy zwyciężyłyZaledwie trzy lata po nieudanej próbie zakwalifikowania się do Mistrzostw Świata w Rosji.