Włochy mają trudności z Holandią, a w półfinale zmierzą się z Francją

Aurélie Sacchelli, Media365 Opublikowano w środę, 13 września 2023 o 00:08

Włoska drużyna wygrała w ćwierćfinale Euro z Holandią w dogrywce i tym samym w czwartek w Rzymie zmierzy się z francuską drużyną.

The Blues chcieli w półfinale Euro zmierzyć się z Włochami w Rzymie i ich życzenie zostało spełnione! Włosi, aktualni mistrzowie świata i Europy, zmierzą się w czwartek w stolicy z mistrzami olimpijskimi, ale w ćwierćfinale narobili sobie sporego strachu. W Bari potrzebowali 2 godzin i 9 minut, aby wyeliminować Holandię w tie-breaku: 19-25, 25-17, 25-16, 23-25, 15-12. Squadra Azzurra opuściła pierwszego seta, ale doskonale się odbudowała, prowadząc od początku do końca drugiego i trzeciego seta. W czwartym secie wynik był wyrównany, ale Holendrzy nie dopuścili do sytuacji, wysuwając się na prowadzenie przez cały set. Dlatego obie drużyny zdecydowały się na tie-break. Remisowali do stanu 5:5, po czym Włosi wyszli na prowadzenie jednym punktem, potem dwoma, potem trzema punktami i ostatecznie wygrali 15:12. Włochy będą szczególnie mogły podziękować swojemu duetowi, Alessandro Micheletto i Yuri Romano, którzy zdobyli odpowiednio 23 i 22 punkty. Francuzi, którzy w zeszłym sezonie rywalizowali w Mistrzostwach Włoch, a których trenerem był Włoch, wiedzą, na kogo uważać w czwartkowy wieczór!

W zeszłym miesiącu Włochy pokonały Francję

Francja i Włochy zmierzą się ze sobą po raz drugi w tym sezonie, po wielkim zwycięstwie Włochów (29-27, 25-21, 25-20) nad pomnikiem Huberta Wagnera w Polsce 18 sierpnia. Był to jednak „tylko” mecz towarzyski i od tego momentu The Blues nabrali rozpędu w swoich najważniejszych rozgrywkach sezonu. Nawet jeśli podopieczni Andrei Gianniego nie wystartują, szczególnie przed 11-tysięczną publicznością w PalaLottomatica w Rzymie, udany wtorkowy mecz Holendrów powinien dać im powód do nadziei.. Włosi mieliby o jeden dzień mniej na regenerację, ale Francuzi musieli podróżować między Bułgarią a Włochami, co równoważy ten argument. Po zeszłorocznej eliminacji w ćwierćfinale Pucharu Świata przez Azzurrę mistrzowie olimpijscy z pewnością będą pamiętać, że kilka miesięcy temu w Bolonii pokonali Włochów. Dlatego pokonanie Włoch we Włoszech nie jest niemożliwe! W drugim meczu półfinałowym Polska zagra ze Słowenią.

READ  Wimbledon: Świątek wreszcie w kwarcie | TV5MONDE