Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Władimir Putin powiedział, że Rosja i Białoruś zacieśnią współpracę „we wszystkich dziedzinach”

Moskwa mówi, że nie chce wchłonąć Białorusi

Prezydent Rosji Władimir Putin potwierdził, że Rosja „nie ma interesu” aby pomieścić Białoruś, jej najbliższego sojusznika i silnie uzależnionego od Moskwy w zakresie dostaw gazu i ropy.

„to po prostu nie ma sensu”— powiedział Putin podczas konferencji prasowej ze swoim białoruskim odpowiednikiem Aleksandrem Łukaszenką po rozmowach w Mińsku. Władca Kremla nalegał na bliskie stosunki między obydwoma krajami, Najbliżsi sojusznicy i partnerzy strategiczni Kto się opiera? „efektywnie” Zachodnie sankcje.

– powiedział podczas tych rozmów „PRAWDA”Moskwa i Mińsk zgodziły się na zacieśnienie współpracy w „Wszystkie pola”, zwłaszcza w sektorze obronnym. Otóż ​​to Wspólne środki zapewniające bezpieczeństwo oba kraje, „wymiana przekazania broni”Putin powiedział, jak również wspólnej produkcji broni.

Według tego samego źródła Rosja będzie nadal szkolić białoruskie wojsko do latania białoruskimi samolotami konstrukcji sowieckiej, zdolnymi do przenoszenia bomb atomowych.

„Przetestowaliśmy te samoloty w Rosji i teraz je przygotowujemy”.Ze swojej strony pan Łukaszenko powiedział z naciskiem na to „On nie jest zagrożeniem dla nikogo”. Rosja może się bez nas obejść, a my nie możemy się bez niej obejść.przekonywał.

Czy sami, bez Rosji, jesteśmy w stanie obronić naszą niepodległość? nie ! »— dodał białoruski prezydent. „I gdyby ktoś pomyślał, że mogą nas dzisiaj rozerwać, wbić klin między nas, nie pomyślałby”.— dodał Aleksander Łukaszenko.

READ  Rosnące zanieczyszczenie w Izraelu, nowe ograniczenia