Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Windows: zgłoszono krytyczną lukę w zabezpieczeniach, zainstaluj najnowszą aktualizację

Windows: zgłoszono krytyczną lukę w zabezpieczeniach, zainstaluj najnowszą aktualizację

Nowy alert bezpieczeństwa od samego Microsoftu. Jak zauważono NagrywaćLuka dotyczy systemów Windows 10 i 11, umożliwiając hakerom dostęp do Twojego urządzenia, jeśli jesteś podłączony do publicznej sieci Wi-Fi. Na przykład w restauracji, kawiarni lub innym zatłoczonym miejscu.

Zainstaluj najnowszą aktualizację systemu Windows

Dlatego ważne jest, aby zainstalować najnowszą aktualizację systemu Windows, która została wydana w zeszłym tygodniu. Umożliwia załatanie zgłoszonej luki CVE-2024-30078 „Ważny” Ponieważ umożliwia hakerom dostęp do Twojego urządzenia, jeśli jesteś podłączony do publicznej sieci Wi-Fi.

Reklama Twoja treść jest kontynuowana poniżej

W tym celu haker może wysłać pakiet zawierający złośliwy kod za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Kiedy się logujesz, atakujący przejmuje kontrolę nad Twoim urządzeniem, a następnie zdalnie wykonuje polecenia. Jest to tajna operacja, ponieważ ofiara nie jest niczego świadoma. Haker nie potrzebuje hasła ani żadnej innej formy autoryzacji.

Microsoft nazywa tę lukę„Ważny”Drugi najważniejszy alert obejmujący całą firmę. Nawet jeśli nie masz połączenia z publicznymi sieciami Wi-Fi, zainstaluj aktualizację, aby uniknąć rozczarowań.

Reklama Twoja treść jest kontynuowana poniżej

READ  Coin Master Free Spins 29 października 2021 r. – Breakflip