Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wielka Brytania: 16-letni chłopiec ścina 200-letnie drzewo, wywołując oburzenie

Wielka Brytania: 16-letni chłopiec ścina 200-letnie drzewo, wywołując oburzenie

W Anglii (Wielka Brytania) władze angielskie stwierdziły, że 16-letni nastolatek „celowo wyciął” jedno z najsłynniejszych drzew w kraju, potępiając tym samym „akt wandalizmu”.

skandal. Nastolatek wywołał oburzenie w Anglii (Wielka Brytania) po tym, jak ściął prawie 200-letnie drzewo w Parku Narodowym Northumberland, pomiędzy granicą ze Szkocją a Wałem Hadriana – fortyfikacją z kamienia i ziemi datowaną na 127 rok n.e., sklasyfikowaną jako jako twierdza. Miejsce światowego dziedzictwa UNESCO.

Władze angielskie określiły incydent, który rzekomo miał miejsce w nocy ze środy 27 września na czwartek 28 września, jako „akt sabotażu”. Nastolatek został natychmiast zatrzymany.

Drzewo to, znane jako „Przełęcz Jaworowa”, zostało kiedyś posadzone w celu oznaczenia północno-zachodniej granicy Cesarstwa Rzymskiego. Zostało uznane za jedno z najczęściej fotografowanych drzew w kraju, a nawet pojawiło się w kinie w filmie „Robin Hood” z Kevinem Costnerem. CNN.

Anru Boad, dyrektor naczelna National Trust, organizacji charytatywnej zajmującej się dziedzictwem kulturowym, powiedziała: „Drzewo jest ważnym i charakterystycznym elementem krajobrazu od prawie 200 lat i wiele znaczy dla lokalnej społeczności oraz dla wszystkich, którzy odwiedzili to miejsce. strona.” .

Według policji w Northumbrii nastolatek został zatrzymany. „Współpracuje z policją w dochodzeniu” – napisała policja na otwartym portalu społecznościowym.

Policja stwierdziła w oświadczeniu, że ten akt wandalizmu „wywołał zrozumiały szok i oburzenie w społeczności lokalnej i poza nią”. Komisarz policji Kevin Waring powiedział: „Każda osoba odpowiedzialna za te szkody – które uważamy za akt wandalizmu – może spodziewać się szybkich i odpowiednich działań”.

READ  Xi Jinping w Moskwie w Stanach Zjednoczonych jest podejrzliwy co do chęci przyjęcia przez Chiny roli mediatora