Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Miasto Nowy Jork ogłasza stan wyjątkowy z powodu poważnych powodzi

Miasto Nowy Jork ogłasza stan wyjątkowy z powodu poważnych powodzi

W piątek Nowy Jork w Stanach Zjednoczonych został dotknięty powodzią, która ma trwać do końca tygodnia. Niektóre środki transportu publicznego trzeba było bojkotować.

Zach Escol, komisarz ds. zarządzania kryzysowego w amerykańskim mieście, ostrzegł w piątek, że „wszyscy nowojorczycy muszą zachować ostrożność”. Z powodu ulewnego deszczu, który spadł w nocy, mieszkańcy dużego miasta obudzili się pod wodą. Gubernator Kathy Hochul ogłosił stan wyjątkowy.

Burza nadchodzi nad miastem oraz częściami północnej części stanu Nowy Jork, New Jersey i Connecticut.

Lokalizacja powodzi, które nawiedziły Nowy Jork 29 września 2023 r. – National Weather Services NYC

Zdjęcia udostępnione w mediach społecznościowych pokazują zalane ulice, a pojazdy poruszają się do połowy zanurzone w wodzie.

Ostrzeżenie powodziowe dotknęło 8,5 miliona Amerykanów, a na miasto i okolice w ciągu nocy spadło 700 mm deszczu. według CNNOdcinek ma potrwać do sobotniego poranka.

Transport zatrzymany

„Jeśli musisz podróżować, rozważ skorzystanie z transportu publicznego i zarezerwuj dodatkowy czas na podróż, a jeśli musisz jechać, nie korzystaj z zalanych dróg” – nalegał Zach Escol w komunikacie prasowym.

Jednak z powodu intensywnych opadów deszczu wystąpiły zakłócenia w transporcie publicznym. Trzeba było wyciąć co najmniej cztery linie metra i jedną linię kolejową, pozostałe funkcjonują po linii przerywanej. Niektóre filmy pokazują, że tory metra na Brooklynie są całkowicie zalane.

Władze miasta wydały także szereg zaleceń dla mieszkańców. Na przykład prosisz osoby, które nie mieszkają na ostatnim piętrze, aby opuściły swoje domy i udały się na wyższe miejsce.

Najważniejsze artykuły

READ  Została sfotografowana w nocnym klubie, kiedy dowiedziała się, że chodzi o komunikację, przeprasza fiński premier