Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Według rosyjskich władz okupacyjnych „wandalowie” przedostali się na lewy brzeg Dniepru

Według rosyjskich władz okupacyjnych „wandalowie” przedostali się na lewy brzeg Dniepru

Na południu Ukrainy rosyjska administracja okupacyjna w obwodzie chersońskim przyznała w piątek 18 sierpnia, że ​​ukraińska dywizja komandosów przekroczyła rzekę Dniepr, która reprezentuje front w tym sektorze, i tymczasowo zajęła pozycje. „Niektórym grupom terrorystów udało się ukryć w okolicach miasta”. Kontrolowane przez Moskwę miasto Kozachy Lahri leży na lewym brzegu Dniepru, powiedział agencji informacyjnej Tass rosyjski lokalny urzędnik Władimir Saldo. Mówi obszar teraz „całkowicie czysty” żołnierzy ukraińskich. Śledź nasze życie.

>> „Cały system jest skorumpowany!” : Na Ukrainie ciężka walka z plagą korupcji

Ukraiński dron został zniszczony w Moskwie. Rosyjskie władze poinformowały w piątek, że zniszczyły ukraiński dron w Moskwie. „Ciało drona spadło na teren centrum wystawienniczego i nie spowodowało znaczących uszkodzeń budynku”Poinformował o tym burmistrz stolicy Siergiej Sobianin. Według wybranego urzędnika w tym momencie nie zidentyfikowano żadnych ofiar. Operacja została przeprowadzona w Kijowie i miała na celu atak „Miejsca położone w Moskwie i regionie”, Według rosyjskiego Ministerstwa Obrony.

Według Moskwy dron wycelował w rosyjską flotę na Morzu Czarnym. Równolegle z tym dronem w Moskwie Rosja twierdzi również, że kilka godzin temu udaremniła ukraiński atak dronem na rosyjską flotę stacjonującą na Morzu Czarnym. „Bezzałogowa łódź wroga została zniszczona przez pożar”. To samo źródło potwierdziło, że rosyjskie okręty wojenne nie dotarły do ​​celu.

Przesyłka dotarła z Odessy w Turcji. Pierwsza przesyłka dotarła z Odessy (Ukraina) nowym szlakiem morskim w środę wieczorem do Stambułu (Turcja). Stanowi to wyzwanie dla Rosji, która grozi atakiem na takie statki od czasu zakończenia w lipcu umowy eksportowej z Ukrainą.

Türkiye „ostrzega” Rosję po strzelaninie w pobliżu statku towarowego. Ankara w końcu odpowiedziała Strzały ostrzegawcze miały miejsce w niedzielę na statku należącym do tureckiej firmy zmierzającym do Port Ismail na południu Ukrainy. Opozycja skrytykowała turecki rząd za milczenie w sprawie incydentu. Tego rodzaju inicjatywa może wywołać napięcia na Morzu Czarnym”.Skrytykował biuro Recepa Tayyipa Erdogana.

READ  Kijów chce kupować broń z Zachodu, aby przeciwdziałać rosyjskiej „agresji”