Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych izraelskie zniszczenie, którego celem było utworzenie „strefy buforowej”, stanowi „zbrodnię wojenną”.

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych izraelskie zniszczenie, którego celem było utworzenie „strefy buforowej”, stanowi „zbrodnię wojenną”.

W czwartek 8 lutego Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka oszacował, że zniszczenie przez armię izraelską budynków na obszarze przygranicznym z Izraelem w Gazie w celu utworzenia… „obszar izolowany”stanowią „zbrodnia wojenna”. „Zniszczenia mające na celu utworzenie «strefy buforowej» ze względów bezpieczeństwa nie odpowiadają standardom (…) międzynarodowego prawa humanitarnego.”– oświadczył Volker Türk. „Powszechne niszczenie budynków, nieuzasadnione koniecznością wojskową i dokonywane w sposób arbitralny (…) stanowi zbrodnię wojenną”.Potwierdził to Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka. Śledźcie naszą transmisję na żywo.

W kibucu zaatakowanym przez Hamas Miley potępia „nazizm XXI wieku”. Argentyński prezydent udał się ze swoim izraelskim odpowiednikiem Izaakiem Herzogiem do jednego z kibuców, który został poważnie uszkodzony w wyniku ataku, który miał miejsce 7 października. Dodał: „Ta wizyta potwierdza fakt, że przybyłem (do Izraela), aby potępić terrorystów Hamasu, poprzeć uzasadnione prawo Izraela do obrony i zażądać uwolnienia wszystkich zakładników”.Potwierdził to skrajnie prawicowy prezydent.

Agence France-Presse podała, że ​​armia izraelska przeprowadziła siedem nalotów na Rafah. Jest to nowy etap izraelskiej operacji wojskowej przeciwko Hamasowi, który budzi nowe obawy. Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział w środę, że wydał taki rozkaz armii „Przynieść” Atak na miasto na dalekim południu Strefy Gazy, przy granicy z Egiptem. Palestyńczyków jest 1,3 miliona, z których zdecydowana większość została wysiedlona w wyniku starć, które miały miejsce w ostatnich miesiącach.

Rozmowy w sprawie rozejmu trwają. Rozmowy pod auspicjami Kataru i Egiptu są kontynuowane w Kairze, gdzie Hamas potwierdził przybycie w czwartek delegacji, na której czele stoi wyższy rangą urzędnik z jego biura politycznego. W środę Benjamin Netanjahu odmówił poczynienia jakichkolwiek ustępstw wobec palestyńskiego ruchu islamskiego. Ten ostatni ustosunkował się do przesłanej mu propozycji porozumienia i była to odpowiedź zawierająca pewne elementy „gorszący” Otwiera to jednak drogę do porozumienia, jak powiedział szef amerykańskiej dyplomacji Anthony Blinken.

READ  Unia Europejska potępia rosyjskie „masowe” rakiety i „celowe” ataki na ludność cywilną

Antony Blinken ostrzega przed wszelkimi działaniami, które „zaostrzają napięcie”. Sekretarz stanu USA zakończył w czwartek swoją podróż po Bliskim Wschodzie wywiadem z przywódcą izraelskiej opozycji Yairem Lapidem. W środę powiedział, że ostrzegł Benjamina Netanjahu, aby nie podejmował żadnych działań, które mogłyby doprowadzić do jego śmierci „To zwiększa napięcie”Wezwała Izrael, aby wziął to pod uwagę „Przede wszystkim, przede wszystkim” Cywile w przypadku operacji w Rafah.