W Organizacji Narodów Zjednoczonych nowy szef francuskiej dyplomacji będzie omawiał „podstawowe ustępstwa”
Nowy szef francuskiej dyplomacji Jean-Noel Barrot „Będzie to skoordynowane”. Wraz ze swoimi głównymi odpowiednikami w Nowym Jorku „Zdecydowane przejście w stronę podstawowej deeskalacji” W Libanie skomentowało to w poniedziałek francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Oczekuje się, że minister, który objął urząd w poniedziałek w miejsce Stephane’a Ségourneta po utworzeniu nowego francuskiego rządu, przybędzie do Nowego Jorku dziś po południu. „Tydzień na wysokim poziomie” Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.
Oświadczenie to wydano w związku z nasileniem się w ostatnich dniach starć między wspieranym przez Iran libańskim Hezbollahem a Izraelem, budząc obawy przed powszechnym konfliktem regionalnym podsycanym przez wyniszczającą wojnę w Strefie Gazy.
Armia izraelska ogłosiła, że uderzyła w Liban tylko w poniedziałek. „Około ośmiuset bramek”. Hezbollah, który od prawie roku wystrzeliwuje rakiety w kierunku terytorium Izraela w celu wsparcia palestyńskiego ruchu Hamasu, prowadzi wojnę przeciwko Izraelowi w Strefie Gazy.
Jean-Noel Barrot, który „Wyraża głębokie zaniepokojenie eskalacją działań zbrojnych w Libanie i dużą liczbą ofiar wśród ludności cywilnej”, „Podniosę tę kwestię dziś wieczorem [lundi] W Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, potem z ministrami G7 z inicjatywy Francji »jak podaje Quai d’Orsay.
Przed kolacją G7 minister miał wziąć udział w poniedziałek w konferencji zorganizowanej we współpracy z dyrektor generalną UNESCO Audrey Azoulay na temat „Zwalczanie antysemityzmu i mowy nienawiści poprzez edukację”.

„Bacon ninja. Travel attorney. Writer. Incurable pop culture expert. Evil zombie maniac. Lifelong coffee expert. Alcohol specialist.”

More Stories
Waloryzacja emerytur 2026: niższa podwyżka, ale wyższe świadczenia dla seniorów
Pilna narada w MON w sprawie Bliskiego Wschodu. Rząd analizuje bezpieczeństwo Polaków
Ceny paliw a sytuacja w Zatoce Perskiej. Rząd: nie ma powodów do paniki