Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Według Hamasu w izraelskich nalotach zginęło trzynastu zakładników, „w tym obcokrajowcy”.

Według Hamasu w izraelskich nalotach zginęło trzynastu zakładników, „w tym obcokrajowcy”.

Według informacji zbrojnego skrzydła palestyńskiego ruchu islamskiego co najmniej 13 izraelskich i zagranicznych zakładników przetrzymywanych przez Hamas w północnej Strefie Gazy zginęło w izraelskich nalotach w piątek 13 października. „Trzynastu więźniów, w tym cudzoziemcy”. Brygady Męczenników Izz al-Din al-Kassam oświadczyły w oświadczeniu, że Palestyńczycy zginęli śmiercią męczeńską w pięciu miejscach w Strefie Gazy, które były celem izraelskich samolotów bojowych. Izrael nie odpowiedział jeszcze na to ogłoszenie. Śledźcie naszą transmisję na żywo.

Hamas odmówił ewakuacji północnej Strefy Gazy. „Nasz naród palestyński odrzuca groźbę przywódców okupacyjnych [israélienne, ndlr] I wezwania do opuszczenia domów i ucieczki na południe lub do Egiptu.”Ruch Islamski ogłosił w komunikacie prasowym.

Ewakuacja siedziby ONZ w Gazie. Ogłosiła to Agencja Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy i Pracy dla Uchodźców Palestyńskich (UNRWA). W komunikacie prasowym On posiada „Przenoszenie centralnego centrum operacyjnego” W kierunku miasta Rafah na granicy egipskiej „Kontynuowanie działań humanitarnych i wsparcie dla palestyńskich pracowników i uchodźców”.

Armia izraelska nakazuje ewakuację ludności cywilnej do południowej Strefy Gazy. Tego domagała się armia izraelska „Wszyscy cywile” On idzie „W kierunku południowego obszaru Wadi Gaza”potok położony na południe od miasta. „Nie będziecie mogli wrócić do miasta Gaza, dopóki nie zostanie wydane kolejne oświadczenie, które na to pozwoli”.Dodało wojsko.

Organizacja Narodów Zjednoczonych jest zaniepokojona tą zmianą populacji. W czwartek Organizacja Narodów Zjednoczonych została poinformowana o nakazie ewakuacji, który według niej dotyczy około 1,1 miliona osób. Domaga się anulowania tego zamówienia. DoW ten sposób rzecznik Stephane Dujarric zaalarmował, co jest możliwe „Niszczycielskie konsekwencje humanitarne”.

READ  Postaw się za serią włamań do samochodu