Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ważne nienaruszone rafy koralowe odkryte na Tahiti

Na Tahiti odkryto rafę koralową przypominającą gigantyczny ogród różany. Jego lokalizacja i stan zdrowia intrygują badaczy i oferują nowe perspektywy ochrony koralowców.

Będziesz również zainteresowany


[EN VIDÉO] Wielka Rafa Koralowa: podwodne życie kwitnie pomimo globalnego ocieplenia
Pomimo zamknięcia Schmidt Ocean Institute kontynuował wyprawy na australijską Wielką Rafę Koralową. Naukowcy dokonali szeregu odkryć, z gatunkami nigdy wcześniej nie widzianymi, w tym 10 nowymi gatunkami ryb, ślimaków morskich lub gąbek, a także najgłębszym żyjącym koralowcem, jaki kiedykolwiek widziano we wschodnich wodach Australii.

.ekosystemy głębokie dno oceanu Nadal jest w dużej mierze nieznany, ponieważ jest trudno dostępny. Jednak naukowcy właśnie wykazali, że ekosystemy przypowierzchniowe do tej pory pozostawały niezauważone. Jeden Tak odkryto rafy koralowe w listopadzie 2021 r. Z Tahiti podczas nurkowania naukowego.

ten Rozciąga się na trzy kilometry Ma maksymalną wysokość około 70 metrów. Te rafy koralowe składają się głównie zGatunek Rosyjskie burryty od 35 do 45 metrów, podczas gdy inne gatunki, Pachyseris speciosa Pojawia się z głębokości 50 metrów i jest gatunkiem dominującym na niektórych obszarach rafy.

Niezwykła głębokość i zachowane rafy

ten koral Ta duża rafa koralowa ma również specyficzny kształt, który według naukowców sprawia, że ​​wygląda jak gigantyczny ogród różany. Jednak to dwa inne aspekty tych koralowców są szczególnie intrygujące dla badaczy. Po pierwsze, te rafy koralowe znajdują się w strefie zmierzchu oceanu, w której się znajdują światło ten Soleil Mało penetruje, co sprawia, że ​​jego obecność jest zaskakująca ze względu na symbiozę z fotosyntetycznymi mikroalgami.

To odkrycie otwiera nowe perspektywy na głębsze poszukiwania takich raf koralowych. Drugim aspektem jest to, że rafy wyglądają Być w bardzo dobrym zdrowiu I nie być ofiarąpierścień wybielający na rok 2019 w regionie, być może dzięki jego niezwykłej głębi. Ta obserwacja może zainspirować przyszłe działania ochronne.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?