Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Waszyngton mówi, że Rosja „ponosi odpowiedzialność za zniszczenia spowodowane tą wojną”.

Waszyngton mówi, że Rosja „ponosi odpowiedzialność za zniszczenia spowodowane tą wojną”.

Zdjęcie na okładce: Zdjęcie satelitarne zapory Kachowka dostarczone przez Maxar Technologies, 7 czerwca 2023 r., Po jej zniszczeniu. – / Francja Agencja prasowa

  • W regionie Chersoniu trwają ewakuacje, dwa dni po zniszczeniu tamy hydroelektrycznej Z Kachówki na południu Ukrainy. Do środowego wieczoru z zalanych obszarów ewakuowano ponad 5900 osób : prawie 1900 ukraińskiej pomocy, ponad 4000, poinformowały władze zainstalowane przez Moskwę. Zalanych zostało 30 miejscowości, w tym 10 na terenach kontrolowanych przez wojska rosyjskie.
  • Rzeczniczka Białego Domu Karen Jean-Pierre powiedziała, że ​​Stany Zjednoczone oceniają odpowiedzialność za zniszczenie stacji, ale odpowiedzialna jest za to Moskwa. Rosja nie ma interesów na Ukrainie. Tama ta znajdowała się pod kontrolą Rosji i ponosi odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez tę wojnę.Powiedziała.
  • Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ubolewał w środę nad brakiem pomocy humanitarnej ze strony ONZ i Czerwonego Krzyża. po zniszczeniu tamy. Ze swojej strony Emmanuel Macron ogłosił w środę wysłanie, „W ciągu najbliższych kilku godzin”.z Pomoc w pilnych potrzebach z Ukrainy.
  • Ze swojej strony prezydent Rosji Władimir Putin potępił A „akt barbarzyński” z UkrainyPodczas rozmowy telefonicznej ze swoim tureckim odpowiednikiem Recepem Tayyipem Erdoganem.
  • Wołodymyr Zełenski potwierdził w środę, że nie był zamieszany w sabotaż gazociągu Nord Stream we wrześniu 2022 roku.Nie wierzył, że inni ukraińscy urzędnicy odegrali rolę, jak twierdzi kilka gazet.
  • Siły ukraińskie powróciły do ​​ataku na obrzeża Bachmutu, gdzie odzyskały między 200 a 1100 metrów.— poinformowała w środę wiceminister obrony Ukrainy Hanna Maljar. O postępach na rosyjskich flankach informował też dowódca armii generał Ołeksandr Serski.
  • Od początku rosyjskiej agresji zginęło 63 dziennikarzy 14 narodowości. Poinformowała o tym w środę, dzień po Narodowym Dniu Prasy, Prokuratura Generalna Ukrainy.

Znajdź nasz wczorajszy live klikając w ten link.

READ  Jakie są zasady podróżowania za granicę?

List z Warszawy. W Polsce rosyjska enklawa Kaliningrad została przemianowana na Królewiec

deszyfrowanie. Po zniszczeniu zapory Kachowka nadal trudno docenić strach przed katastrofą ekologiczną

realistyczny. Rosja oskarża Ukrainę o sabotowanie rurociągu amoniaku, który jest niezbędny do produkcji nawozów

deszyfrowanie. Biełgorod, rosyjski region Ukrainy z czasów wojny

Fotoreportaż. Po zniszczeniu zapory Kachowka, powodziach i masowych ewakuacjach w obwodzie chersońskim

pas startowy. „Zniszczenie zapory Kachowka stanowi punkt zwrotny w wojnach XXI wieku”

deszyfrowanie. Luwr prezentuje niezwykle rzadkie ikony, które wyciekły z Ukrainy

analiza. Zagraniczna ingerencja: Francja jest złym uczniem w „wojnie informacyjnej”

raportowanie. W Rumunii siły NATO symulują ponowną okupację podbitego obszaru

realistyczny. Światowe odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania