Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sześć ofiar śmiertelnych po zniszczeniu tamy Kachowka

Sześć ofiar śmiertelnych po zniszczeniu tamy Kachowka

Warto zauważyć, że ukraińskie i rosyjskie władze okupacyjne odnotowują w czwartek 8 czerwca sześć zabitychZniszczenie tamy Kachowka. Ponad 600 kilometrów kwadratowych południowej Ukrainy zostało zalanych Gubernator obwodu chersońskiego. Zalane tereny Na prawym brzegu Dniepru, który jest kontrolowany przez Ukraińców, jak i na lewym brzegu, który jest okupowany przez Rosjan. Śledź nasze życie.

Zełenski jedzie do Chersoniu. „Naszą misją jest ratowanie życia i jak największa pomoc ludziom. Dzięki ratownikom i wolontariuszom!”Pozdrawiała prezydenta Ukrainy w wiadomości zamieszczonej w mediach społecznościowych. Wołodymyr Zełenski też obiecałem „odszkodowanie” Do „dotknięta populacja”.

Ewakuacje trwają. Autobusy i pociągi na zmianę przewożą dotkniętą populację. Według ukraińskich służb ratunkowych ewakuowano 1995 osób, w tym 103 dzieci. Wielu innych uciekło na własną rękę. Po stronie rosyjskiej 4500 osób – Zostali już ewakuowani.Według władz okupacyjnych, w czwartek.

Francja obok Ukrainy. Emmanuel Macron zareagował w środę na zniszczenie tamy Kachowka. W ciągu najbliższych kilku godzin wyślemy pomoc w celu zaspokojenia pilnych potrzeb”.obiecał Świergotpotępienie A „Ohydny czyn, który zagraża ludności”.

READ  Trudności w dotarciu na lotnisko komplikują przybycie pomocy w nagłych wypadkach