Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Warszawa: Polska przejmuje rosyjski budynek liceum, rozwścieczając Moskwę, która poprzysięga zemstę

Warszawa: Polska przejmuje rosyjski budynek liceum, rozwścieczając Moskwę, która poprzysięga zemstę

Napięcia między Warszawą a Moskwą. W sobotę 29 kwietnia Polska zdobyła budynek, w którym mieści się Rosyjskie Liceum w południowej Warszawie. Akt został natychmiast opisany jako„nielegalny” z Rosji. Moskwa obiecała również zwrot pieniędzy w ramach art „zasada wzajemności”. Budynek ten będzie teraz należał do Urzędu Miasta Warszawy.Rzecznik polskiego MSZ Łukasz Jasina powiedział telefonicznie Agence France-Presse, potwierdzając, że był to środek „skierowanie przez woźnego” W imieniu gminy.

Ogłoszenie polskiego MSZ pojawia się rok po tym, jak objął stanowisko byłego rosyjskiego dyplomaty, by zaoferować je Ukrainie. Rzeczniczka gminy była u jej boku nieosiągalna w sobotę rano. W tej chwili nie opublikowano żadnego komunikatu prasowego. Policja po prostu powiedziała, że ​​tylko obserwowała postępowanie i odmówiła komentarza.

Rosja zaprotestowała ruchem. „Nielegalny czyn, szturm na placówkę dyplomatyczną.— powiedział jej ambasador w Warszawie Siergiej Andriejew w transmisji wideo rosyjskiej publicznej agencji informacyjnej RIA Novosti. Oczywiście nastąpi reakcja.Podkreślił, dodając, że Rosja będzie odwetować w cieniu „zasada wzajemności”. „Szkoła będzie kontynuować działalność w innych budynkach rosyjskiej placówki dyplomatycznej, a my zapewnimy naszym dzieciom dobre zakończenie roku szkolnego i zorganizujemy egzaminy”.— powiedział ambasador Rosji w Polsce. Według mediów Rosjanie muszą opuścić obiekt przed godziną 18:00 w sobotę.

READ  Oscary 2023: „Decyzja o odejściu” nie wybrana dla najlepszego filmu międzynarodowego