Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wariant BA.2 dla Covid-19: uspokajające dane dotyczące ryzyka ciężkiej infekcji

Pierwsze dane dotyczące atrakcyjności BA.2, subalternatywy dla Omicron, wydają się uspokajające. Dotkliwość będzie taka sama jak w przypadku klasycznego wariantu Omicron i nie będzie generować cięższych form.

BA.2, podtyp Omicron, nadal rozprzestrzenia się na całym świecie. Może to być już większość we Francji iw wielu krajach europejskich. W ostatnich dniach pojawiły się nowe, uspokajające dane. Wygląda na to, że ten młodszy brat Omicron byłby tak samo, lub nawet mniej, podatny na przenoszenie niebezpiecznych postaci choroby, co przeniesienie. Paryż.

Światowa Organizacja Zdrowia już uspokaja

w Komunikat prasowy z 22 lutegoŚwiatowa Organizacja Zdrowia wskazała, że ​​udział wariantu BA.2 nadal rośnie, ale ogólny obieg wszystkich wariantów Covid maleje. Światowa Organizacja Zdrowia stwierdza, że ​​kilka badań wykazało, że ten nowy wariant był bardziej przenośny niż oryginalny szczep Omicron.

„Ta różnica w przepuszczalności wydaje się być na przykład znacznie mniejsza niż różnica między BA.1 i Delta”, ale kwalifikuje organizację. Jeśli chodzi o ciężkość, WHO nie odnotowała żadnej różnicy między szczepami BA.1 i BA.2.

BA.1, BA.2: Podobne konsekwencje?

a Badanie południowoafrykańskie opublikowane 19 lutego Wskazuje to w szczególności, że ryzyko ostrego rozwoju choroby jest takie samo w przypadku wariantów Omicron BA.1 i BA.2. Badanie wykazało, że „wśród osób przyjętych do szpitala, po uwzględnieniu czynników związanych z ostrą chorobą, ryzyko ostrej choroby nie różniło się” między tymi dwiema zmiennymi.

Nie ma istotnej różnicy w częstości występowania ostrej choroby, takie są również wnioski z badania przeprowadzonego przezbrytyjska agencja zdrowia, Opublikowane w piątek 25 lutego i przekazane przez naszych kolegów z paryski. Badanie szacuje, że tempo wzrostu BA.2 rośnie we wszystkich hrabstwach Anglii.

„Brak dowodów na zwiększone ryzyko hospitalizacji”

„Wstępna analiza nie znajduje dowodów na większe ryzyko hospitalizacji z powodu infekcji BA.2 w porównaniu z BA.1. Są to wstępne szacunki i mogą ulec zmianie w czasie. W miarę gromadzenia danych” – wyjaśnili naukowcy.

READ  NASA przygotowuje kombinezony dla przyszłych astronautów na Księżycu

Nawet jeśli te wstępne wyniki są zachęcające, nadal muszą zostać potwierdzone w nadchodzących tygodniach i miesiącach. Ostateczne uogólnienie wariantu BA.2 powinno rzucić więcej światła na te ustalenia.