Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Wirginii Barack Obama oskarża Republikanów o zagrażanie demokracji

Były prezydent USA Barack Obama w sobotę 23 października oskarżył Republikanów o grożenie demokracji przed szczególnie trudnymi wyborami lokalnymi, które są postrzegane jako ogólnokrajowy test popularności Joe Bidena, gdy najemca Białego Domu gorzko negocjuje z Kongresem ogromny plan inwestycyjny.

Obama udał się do Richmond, na konserwatywnym południu stanu, aby wesprzeć Demokratę Terry’ego McAuliffe’a, 64-letniego kandydata na gubernatora Wirginii, który ma do czynienia z kandydatem Republikanów Trumpa Glennem Yongkinem (54 lata) przed 2 listopada. głosować.

W obecności kilkuset entuzjastycznych młodych aktywistów, zgromadzonych na Virginia Commonwealth University w Richmond, Obama zapewnił, że Yogkin zrezygnuje ze stanowisk nauczycielskich, ograniczy dostęp do aborcji i udzieli poparcia zarzutom byłego prezydenta Donalda Trumpa, który twierdzi, że skradziono mu wybory prezydenckie.

„O ile wiem, głównym przesłaniem od przeciwnika Terry’ego jest to, że jest on człowiekiem jak wszyscy inni, ponieważ nosi polar. Oskarża szkoły o pranie mózgów naszym dzieciom.powiedział pan Obama. Powiedział też, że chciałby sprawdzić maszyny do głosowania użyte w ostatnim głosowaniu. (…) Czy mamy wierzyć, że będzie bronił naszej demokracji? „

Biden wygrał Wirginię o 10 punktów w 2020 roku, a Republikanie nie wygrali wyborów w tym stanie od 2009 roku, ale prowadzenie McAuliffe’a w sondażach odmroziło się na przestrzeni tygodni i jest teraz na marginesie błędu. Obama, który pięć lat po opuszczeniu Białego Domu pozostaje najpopularniejszym Demokratą w Stanach Zjednoczonych, chciał zgromadzić afroamerykańskich wyborców, kluczowego elektoratu w tym południowym stanie, zwłaszcza w rejonie Richmond, gdzie jest jednym z najbardziej ważne symbole jego przeszłości.Niewolnictwo w kraju, pomnik generała Konfederacji Roberta Lee, został wzniesiony zaledwie w zeszłym miesiącu.

Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Joe Biden jest na pierwszej linii frontu, aby bronić swoich ustaw legislacyjnych
READ  „Rosyjska flaga nigdy nie zawiśnie nad Kijowem” – zapewnia burmistrz miasta w rozmowie z France Bleu Occitanie.

Oczekuje się, że Biden przyjedzie do Wirginii w przyszłym tygodniu

Wdzięczni, aby zrozumieć, dlaczego możemy być ” męczący „ W polityce, przekonywał « Si John Lewis [figure de la lutte pour les droits civiques mort en 2020] Nie męczymy się, nie mamy prawa się męczyć”.

Przed Obamą, pierwsza dama Jill Biden, wiceprezydent Kamala Harris i jedna z wschodzących gwiazd Partii Demokratycznej, Stacey Abrams, udali się do Wirginii, aby prowadzić kampanię na rzecz pana McAuliffe. Oczekuje się, że sam prezydent USA będzie tam w przyszłym tygodniu.

Zwycięstwo McAuliffe nada impet masowemu programowi inwestycyjnemu, który lewe skrzydło Partii Demokratycznej stara się przejść przez Kongres. Porażka może doprowadzić do większej ostrożności na umiarkowanym skrzydle partii, które wciąż niechętnie zgadza się na wydanie około 3 bilionów dolarów.

Yongkin skupił się na szkołach, prowadząc kampanię przeciwko obowiązkowej masce, której nienawidzą wyborcy Donalda Trumpa. Do tej pory ostrożnie unikał poparcia twierdzeń byłego prezydenta, że ​​wybory zostały mu skradzione. Pan Trump nie odwiedził Wirginii. Właściwie dołączył 13 października do wiecu popierającego Yongkina, w którym uczestniczył jego były doradca Steve Bannon.

Świat z AFP