Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Wenecji duże statki wycieczkowe zostaną zakazane z centrum

Oskarżony o zagrożenie historycznego centrum Wenecji, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, duże statki wycieczkowe zostaną objęte zakazem wstępu 1on jest Sierpień, poinformował we wtorek włoski rząd.

Witamy u włoskiego premiera Mario Draghi „Ważny krok w kierunku zachowania laguny weneckiej”, który przez dziesięciolecia nieprzerwanie nosił miotły, które zalały miliony turystów do miasta Dożów.

Działalność Galerii Roberto Ferrucci: Statki wycieczkowe muszą opuścić Jezioro Weneckie.

Statki o pojemności brutto powyżej 25 000, długości ponad 180 metrów, zanurzeniu 35 metrów lub których emisje zawierają więcej niż 0,1% siarki, nie będą mogły wpływać na Kanały San Marco oraz Kanały San Marco i Kanały Giudecca.

W oświadczeniu rządowym stwierdzono, że będą musieli zacumować w porcie przemysłowym Marghera, gdzie zostaną wprowadzone ulepszenia, podczas gdy mniejsze statki wycieczkowe (około 200 pasażerów) będą mogły nadal cumować w sercu miasta.

delikatny ekosystem

Zwolennicy dziedzictwa i środowiska od lat ubolewają nad plagą dużych statków zagrażających delikatnemu ekosystemowi jeziora i fundamentom jego historycznego centrum.

Debata została wznowiona w zeszłym miesiącu z Powrót rejsów po miesiącach rozprzestrzeniania się pandemii Covid-19 Co dało mieszkańcom Wenecji spokój i świeże powietrze.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Wypadek w Wenecji podniósł kwestię zakazu statków wycieczkowych

Tą decyzją Włochy chciały „Unikanie realnego ryzyka wpisania miasta na Listę Zagrożonego Dziedzictwa”powiedział minister kultury i dziedzictwa Dario Franceschini.

Czas uciekał, ponieważ organy doradcze UNESCO zaproponowały włączenie pod koniec czerwca, a Komitet Światowego Dziedzictwa miał podjąć decyzję na posiedzeniu w Chinach w dniach 16-31 lipca.

Wpisanie na Listę Dziedzictwa w Zagrożeniu może umożliwić Komitetowi udzielenie szybkiej pomocy danemu obiektowi w ramach Funduszu Światowego Dziedzictwa. Ale jest też przyzwyczajona do „Zaalarmuj społeczność międzynarodową w nadziei, że podejmie działania na rzecz ratowania odnośnych miejsc”. Można to również zobaczyć „Jak wstyd”, według UNESCO. Przede wszystkim, jeśli nic nie zostanie zrobione na dłuższą metę, obiekt może zostać usunięty z Listy światowego dziedzictwa.

READ  Zamach stanu w Saint Kitts: liczba ofiar śmiertelnych rośnie

Świat z AFP