Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Stanach Zjednoczonych republikańscy senatorowie zablokowali umowę infrastrukturalną

W środę, 21 lipca, Senat USA odmówił rozpoczęcia na tym etapie badania examinationPlan inwestycji w infrastrukturę o wartości 1200 miliardów dolarów (1017 mld euro), co jest centralnym elementem strategii Joe Bidena, który powiedział przecież, że jest optymistą co do reszty działań parlamentarnych.

Wybrani republikańscy urzędnicy, którzy mają mniejszość blokującą, sprzeciwili się otwarciu debat parlamentarnych podczas pierwszego testu tego gigantycznego planu, tak drogiego demokratycznemu prezydentowi.

Il ya près d’un mois, le président democratic avait annuncé s’être entendu avec des élus des deux partis pour Investir cette somme considérable sur huit ans, dans les routes, les aéroports, ou les’ high.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Joe Biden poszedł na kompromis z Republikanami w sprawie modernizacji infrastruktury

„Potrzebujemy więcej czasu”

Joe Biden udał się w środę do Cincinnati, miasta w Ohio, w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych, aby przypomnieć politykom opozycji o tym nieformalnym porozumieniu: „Pochodzę z tradycji (…) Gdzie, kiedy podamy sobie ręce, to wszystko, dotrzymujemy obietnicy”, Powiedział.

” Tak ! “, Odpowiedział reporterowi CNN, który przesłuchał go podczas debaty publicznej, aby sprawdzić, czy wierzy w głosowanie za przyjęciem w następny poniedziałek, aby rozpocząć dyskusję na temat szczegółów jego planu. – A my naprawimy twój cholerny most! “, Powiedział ze śmiechem i oklaskami. Miał na myśli infrastrukturę bardzo zbliżoną do Cincinnati, most Brent Spence, o którego renowacji mówi się od lat i który jest symbolem starej amerykańskiej infrastruktury.

Przywódca Demokratów w Senacie, Chuck Schumer, chciał rozpocząć w środę prace parlamentarne. Ale Republikanie uznali ten ruch za pochopny. „Potrzebujemy więcej czasu”Wyjaśnił senator Todd Young. Dyskusje na temat środków na finansowanie tych wydatków słabną po tym, jak Republikanie odrzucają urządzenie, które wzmocniłoby walkę z uchylaniem się od płacenia podatków.

READ  Na oczach tysięcy zwolenników Donald Trump toczy walkę wyborczą w połowie kadencji
Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także W Stanach Zjednoczonych Joe Biden napotyka na pierwsze przeszkody

Nawet jeśli głosowanie się nie powiedzie, tekst musi pozostać. 22 negocjatorów z obu stron potwierdziło w komunikacie prasowym, że: „Poczyniłeś duże postępy i bądź gotowy na umowę”. Jeden z nich, umiarkowany republikanin Mitt Romney, wspomniał nawet o dacie w najbliższy poniedziałek, by zakończyć swoją pracę.

Zielone energie, zdrowie czy edukacja

Poza infrastrukturą „Klasyka”Prezydent Joe Biden chce ogromnych inwestycji w zieloną energię, zdrowie czy edukację.

Z powodu sprzeciwu republikanów wobec większych wydatków w tych obszarach, Demokraci są gotowi samodzielnie iść naprzód z równoległym planem, obecnie wycenianym na 3,5 biliona dolarów. W tym celu zamierzają zastosować procedurę dotyczącą ustaw budżetowych, która umożliwia zmniejszenie liczby głosów potrzebnych do 50 na 100 potrzebnych do przyjęcia tekstu w Senacie (w przeciwnym razie 60 głosów).

Nie byliby jednak w stanie oprzeć się ani jednej dezercji, co wciąż było niepewne, biorąc pod uwagę różne wrażliwości obecne w ich szeregach. „Nie mamy wielu dźwigów”Senator Bernie Sanders, postać amerykańskiej lewicy. „Nie możemy sobie pozwolić na nie dokonywanie tych inwestycji”.Jednak piątek potwierdził Joe Bidena podczas wizyty w Kongresie.

Przeczytaj także Joe Biden proponuje ogromny plan inwestycyjny w celu modernizacji Stanów Zjednoczonych

Świat z AFP