W siedmioboju Kevin Mayer został ukoronowany deszczem medali dla Tricolores

Po brązowym medalu Azizeddine’a Habeza w piątek, francuska drużyna wygrała kolejną Magic Five w niedzielę.

Słaby początek i burzliwy koniec. Ostatni dzień Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce, które odbyły się od czwartku 2 marca do niedzieli 5 marca w Stambule (Turcja), upłynął pod znakiem dekoracji medalowych drużyny HBS. Po zdobyciu brązowego medalu przez Azzedine’a Habeza w piątek na 1500 m francuscy sportowcy przywieźli w niedzielę do Stolen pięć nowych zawieszek.

Srebrna sztafeta na rozpoczęcie dnia

Wybuchowa runda finałowa i ciężko zapracowany srebrny medal. Od startu ostatniego dnia zamkniętych mistrzostw Europy Haapes Gilles Peron, Theo Andante, Victor Koroller, Mohamed Abdullah Konta ustanowił kurs, zajmując drugie miejsce w sztafecie 4×400 m za Belgią i przed Holandią.

Kevin Mayer wprowadza złoto do Bluesa

Kończąc napięcie i zdobywając kilka punktów, dwukrotny mistrz świata w dziesięcioboju, Kevin Mayer, zdobył swój trzeci tytuł mistrza Europy w siedmioboju, po Toruniu (Polska) w 2021 r. i Belgradzie (Serbia) w 2017 r.

Prowadzący przed ostatnim siedmiobojem Francuz Kevin Mayer, dwukrotny mistrz świata i dwukrotny wicemistrz olimpijski, awansował w tabeli z 6348 punktami, wyprzedzając Norwega Sandera Skötheima (6318 punktów), który jest od niego o 10 lat młodszy.  Estoński Risto Lilimits (6079 punktów) sięgnął po brązowy medal i podium.  McInson Gillette, drugi z tricolor w wyścigu, zajął 10. miejsce z 4335 punktami na zegarze.

Benjamin Robert po raz pierwszy

Odetchnąwszy, mógł wspiąć się na najwyższy stopień platformy. Po zdobyciu pierwszego międzynarodowego medalu Benjamin Robert nie zawiódł w swojej misji zdobywając srebrny medal na 800 metrów. Z czasem 1’47”34, Tolosan stracił trzy tysięczne do Hiszpana Adriana Benna, który zwisał zaledwie kilka metrów od linii po doskonale kontrolowanym wyścigu. Podium uzupełnił Belg Elliott Christian.

Benjamin Robert z Tuluzy długo wierzył w zwycięstwo na torze w Stambule, zanim utknął na ostatnich metrach i wyprzedził Hiszpana Adriena Benna (1'47) zaledwie o trzy tysięczne."34).  W wieku 25 lat zdobył swój pierwszy kontynentalny medal.  Na trzecim miejscu uplasował się Belg Elliot Christian (1'47"65).

Agnès Raharolahy, wygrywając przekwalifikowanie

Kolejna ulga na 800 m: zdobiąc się brązem, Agnes Rahallahy zdobyła swój pierwszy indywidualny międzynarodowy medal w wieku 30 lat. Dowód opcji płatności dla kogoś, kto wspina się od dwóch lat na większym dystansie, po pierwszej karierze na 400 metrach. Francuz pokonał dystans w 2’00”85, za nietykalną Brytyjką Kelly Hodgkinson (1’58”66) i Słowenką Anitą Horvat (2’00”54). Dzięki tej magii Agnès Rahala chroni honor francuskiej drużyny kobiet.

READ  FC Bayern – Werder Brema: literatura jest
Brytyjczyk Keeky Hodgkinson (1'58"66) W biegu na 800 m osiągnął dublet w wieku zaledwie 21 lat, po zdobyciu tytułu mistrza Europy 2021 w Toruniu.  Za nią plasuje się Słowaczka Anita Horvat (2'00"54) Zdobywa srebro przed nieoczekiwaną Francuzką Agnès Raharolahy (2'00)"85).  Czwarty trójkolorowy medal dnia, piąty z tych Halowych Mistrzostw Europy w Stambule.

Po prostu Kwaou-Mathey, potwierdzenie wspaniałej przyszłości

Potrzebna była piąta magia, aby zakończyć ten dzień biciem w bęben. Podobnie jak w Monachium tego lata, Just Kwao Mathi po raz kolejny zdobył brązowy medal. 23-letni Francuz rzucił się przez 60-metrową linię przez płotki, aby zdobyć swoje drugie europejskie podium w 7’59, za drugim Polakiem Jakubem Szymańskim i Szwajcarem Jasonem Josephem, bardzo blisko rekordu Europy w 7′ 41.

Pokaz siły Szwajcara Jasona Josepha w finale biegu na 60 m przez płotki z czasem do wysokości 7"41, Europejski Wykonawca Roku.  Jakub Szymański (7"56) Just Kouaou Mattei z Francji (7"59) z brązu, wyprzedzając o 5000 Włochów Lorenzo Ndelli Simonelli.