Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W samym sercu bitwy pod Łysiechańskiem, ostatnią ukraińską twierdzą w północno-wschodnim Donbasie

opublikowany

Modernizacja

Francja 2
Artykuł autorstwa

A. Fahrmian, Yassin, B. Meit, B. Yorov, El Bosco – Francja 2

Telewizory we Francji

Czy Donbas wpadnie w ręce Moskwy? Severodoneska z pewnością upadła iw sobotę 25 czerwca jest całkowicie zajęta. Kolejnym celem sił rosyjskich wydaje się być kolejny punkt strategiczny: Łysiczańsk.

W Donbasie Rosjanie prawie całkowicie oblegali Łyszczańsk (Ukraina) w sobotę 25 czerwca. Jest to ostatnia ukraińska twierdza na północnym wschodzie Donbasu. Centralna ulica jest upiorna, a wśród żołnierzy mnożą się eksplozje. Czy Lyssytchansk niedługo upadnie, jak przed nim Siewierodoniestk (Ukraina)? Oba miasta dzieli tylko rzeka, a mosty zostały zniszczone. Ukraińcy opuścili Severodonestik nadmuchiwanym pontonem, który był holowany siłą broni.

100-tysięczne miasto jest teraz w rękach Rosjan. „Nie możemy teraz wygrać. Uratujemy naszych ludzi, ale zaatakujemy ponownie i wrócimy. Jestem tak smutny z powodu straconych żyćAby wjechać i wyjść z Łysyczańska, jest tylko jedna droga, przechodzi przez rafinerię, która jest regularnie bombardowana.Bitwa toczy się na polach wokół miasta.Jeżeli Kijów (Ukraina) straci Łysytczańsk, to połowa Donbasu będzie pod kontrolą armii rosyjskiej.

Subskrypcja newslettera

Wiadomość jest o 20:00.

Codziennie otrzymuj wiadomości o 20:00 na żywo

Subskrypcja newslettera

Artykuły na ten sam temat

Oglądane z Europy

Kanał Franceinfo wybiera codzienne treści z europejskich mediów audiowizualnych, członków Eurowizji. Treści te są publikowane w języku angielskim lub francuskim.

READ  Panel amerykański głosuje za pigułką anty-Covid firmy Merck