Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rząd rozważy podwyżkę szeregu świadczeń socjalnych o 4%

Podwyżki te są zaprogramowane w rachunku.siła nabywczaTo tylko jedna część środków wprowadzonych przez rząd w odpowiedzi na rosnące ceny.

Rząd proponuje zwiększenie pakietu świadczeń socjalnych o 4% w celu walki z inflacjąs przyszły rachunek za „siłę nabywczą”Według dokumentu widzianego przez AFP. Ten wzrost, który będzie obowiązywał z mocą wsteczną od 1 lipca, dotyczy, jak już zapowiedziano, emerytur i rent w ramach podstawowych systemów, ale także minimalnych świadczeń rodzinnych i socjalnych, w tym Active Solidarity Income (RSA), Disabled Adult Allowance (AAH). ) i dodatek na Solidarność dla Osób Starszych (Aspa), czy jest napisane w części faktury, którą dowiedziała się AFP, która potwierdza Informacje pierwotnie ujawnione przez pogłos .

Według dziennika ekonomicznego koszt takiego środka wyniesie „Niecałe 7 mld na koniec 2022 r., a 8 mld do kwietnia 2023 r.„.Kandydat Emmanuel Macron obiecał rachunek.”siła nabywcza„należy przedstawić reakcję władzy wykonawczej na przyspieszającą inflację” Początek lipca w gabinecie Ale jego przyjęcie przez parlament zapowiada się jako tor przeszkód, ponieważ w Zgromadzeniu Narodowym nie ma większości absolutnej dla obozu prezydenckiego.

Nowy system motywacyjny

Na tle burzliwego kontekstu geopolitycznego spowodowanego konfliktem na Ukrainie, inflacja, która ma wynieść średnio 5,5% w 2022 r., stała się przedmiotem zaciekłej walki politycznej między opozycją a władzą wykonawczą. Elizabeth Bourne już zapowiedziała Emerytury wzrosły o 4%. Przed wyborami parlamentarnymi wynik pozostał jednak bardziej niejednoznaczny co do wysokości podwyżki świadczeń socjalnych.

Podwyżki te są zaprogramowane w rachunku.siła nabywczaTo tylko jedna część środków wprowadzonych przez rząd w odpowiedzi na rosnące ceny. Objawiają się one w dziwactwa i dziwactwa, takie jak 4% wzrost premii za aktywność, kontrolowanie inflacji, odmrożenie pensji urzędników, tarcza taryfowa za energię, a nawet potrojenie premii i utrzymanie siły nabywczej.

READ  Holandia przywróciła częściowe powstrzymywanie

Zgodnie z projektem ustawy, konsultowanym częściowo przez AFP, tekst chce także otworzyć możliwość tworzenia przez pracodawcę systemu udziału w zyskach nawet bez umowy branżowej lub z przedstawicielami pracowników. Celem jest umożliwienie pracownikom czerpania korzyści z dzielenia się wartością wytworzoną w firmie.