Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W procesie Donalda Trumpa: Prokuratorzy potępiają „spisek przestępczy mający na celu sfałszowanie wyborów prezydenckich w 2016 r.”

W procesie Donalda Trumpa: Prokuratorzy potępiają „spisek przestępczy mający na celu sfałszowanie wyborów prezydenckich w 2016 r.”

W poniedziałek rozpoczął się drugi tydzień procesu byłego prezydenta USA, podczas którego na przemian padały bardzo gniewne oskarżenia i prawnik oskarżonego, który twierdzi, że jest on „całkowicie niewinny”.

opublikowany

aktualizować


Czas czytania: 2 minuty

Donald Trump rozmawia z mediami po wyjściu z sądu w Nowym Jorku (USA), 22 kwietnia 2024 r. (POOL / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / AFP)

„spisek przestępczy”, „Oszustwo wyborcze”A kłamstwa i tuszowanie… W pierwszy dzień drugiego tygodnia historycznego procesu Donalda Trumpa, w poniedziałek 22 kwietnia, prokuratorzy nie przebierali w słowach. Pojawia się były prezydent Stanów Zjednoczonych W sądzie na Manhattanie W przypadku ukrytych płatności mających na celu wykupienie milczenia byłej aktorki filmów pornograficznych przed wyborami prezydenckimi w 2016 roku.

Prokuratura potwierdziła, że ​​miliarder republikanin „Zorganizował spisek przestępczy mający na celu sfałszowanie wyborów prezydenckich w 2016 roku”. Następnie „Kłamał w dokumentach księgowych raz po raz”.l „Ukrywać”. Donaldowi Trumpowi postawiono 34 zarzuty fałszowania dokumentów księgowych Organizacji Trumpa. „To oszustwo wyborcze, czyste i proste”.powiedział prokurator Matthew Colangelo na oczach 12 przysięgłych.

Zdaniem prokuratury, fałszerstwa te pozwoliły na ukrycie późniejszego śladu pod przykrywką „Opłaty prawne”Tuż przed wyborami w 2016 roku były prawnik Donalda Trumpa, Michael Cohen, zapłacił byłej aktorce Stormy Daniels 130 000 dolarów, a za te pieniądze kupiono milczenie aktorki na temat stosunku seksualnego, który miał miejsce dziesięć lat temu, gdy republikański miliarder był żonaty. Donald Trump zawsze zaprzeczał jakiemukolwiek romansowi ze Stormy Daniels.

Według jego prawnika „nie ma nic nielegalnego”.

„Gdzie we wszystkim, co ci opisano, jest zbrodnia?” Prawnik Donalda Trumpa, Todd Blanche, skrytykował oskarżenie. Opłaty kwalifikacyjne „Kawałki papieru, nic więcej”.Odpowiedział, że jego klient nie ma nic do roboty „Te 34 dokumenty, poza tym, że je podpisał, gdy był w Białym Domu, gdy rządził krajem”..

– Nauczę cię czegoś.Todd Blanche kontynuował. „Nie ma nic nielegalnego w próbach wpływania na wybory. To się nazywa demokracja”. Według niego podobnie jest z Donaldem Trumpem „całkowicie niewinny”. Republikański kandydat na prezydenta przybył do sądu z potępieniem „polowanie na czarownice” Proces polityczny prowadzony z Białego Domu.

„To bardzo smutny dzień dla Ameryki”.– powiedział przed wejściem na salę rozpraw. Donald Trump zamyka akta i potępia prześladowania polityczne, obrzucając obelgami sędziego Juana Merchana i prokuratora generalnego Alvina Bragga. Prokuratorzy zwrócili się także do sędziego o ukaranie go za złamanie zakazu ataków na świadków i ławników – ta kwestia będzie omawiana we wtorek.

READ  W Belgii zakrojona na szeroką skalę policyjna operacja prewencyjna przeciwko atakom