Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W pracy zaproponowano nową metodę diagnozowania choroby Charcota

W pracy zaproponowano nową metodę diagnozowania choroby Charcota

Diagnozowanie choroby Charcota często wymaga czasu. Stwardnienie zanikowe boczne obecnie prowadzi do śmierci w ciągu 3 do 5 lat od diagnozy. Badanie opublikowane w tym tygodniu sugeruje, że zastosowanie EEG może prowadzić do szybszej diagnozy.

W kierunku lepszej diagnostyki choroby Charcota? Z raportu wynika, że ​​na tę chorobę, zwaną także stwardnieniem zanikowym bocznym (ALS), we Francji co roku zapada 1000 nowych osób.Instytut MózguCentrum Badań.

Jak wyjaśnia Instytut Badań Medycznych Inserm w oświadczenie W czwartek, 14 marca, „ALS jest trudny do zdiagnozowania”. Wyjaśnia to fakt, że ta choroba neurologiczna objawia się na różne sposoby we wczesnych stadiach oraz fakt, że „nie ma specyficznego biomarkera tej choroby” – twierdzi Inserm. Po zdiagnozowaniu ta poważna i wyniszczająca choroba zwyrodnieniowa prowadzi do śmierci w ciągu trzech do pięciu lat.

Dlatego badacze z Centrum Badań Biomedycznych w Strasburgu (Uniwersytet Inserm w Strasburgu), Uniwersytetu Ludwiga Maximiliana w Monachium, Narodowego Centrum Badań Naukowych i Sorbony chcieli przetestować skuteczność EEG w diagnozowaniu chorób za pomocą Charcota. Wyniki tych badań zostały opublikowane w badanie Opublikowano je w środę w czasopiśmie Science Translational Medicine.

Przyszłe narzędzie prognostyczne?

Wykazali, że u ludzi i zwierząt chorych na chorobę Charcota interakcja między dwoma rodzajami fal mózgowych o różnych amplitudach i częstotliwościach jest „nietypowa” – wyjaśnia Enserm.

Instytut dodaje: „Nie tylko u wszystkich badanych osób wykryto tę wadę, ale naukowcy wykazali też, że im bardziej zaawansowane objawy choroby, tym większa jest wada”.

Jednakże EEG polega w szczególności na wykrywaniu aktywności elektrycznej mózgu poprzez rejestrację jego fal. „Jeśli te wstępne wyniki się potwierdzą, w przyszłości EEG mogłoby służyć jako narzędzie diagnostyczne dla już zdiagnozowanych pacjentów w celu oceny np. odpowiedzi na leczenie farmakologiczne, czy nawet jako narzędzie diagnostyczne w przypadku wystąpienia objawów sugerujących chorobę choroba.” choroby” – stwierdza Inserm w swoim komunikacie prasowym.

READ  Objawy i tryby transmisji stają się jaśniejsze

Najczesciej czytane