Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Polsce trudna część jeszcze nie nadeszła

Rodeo w skarbonce w postaci walczącej świni, która wysyła do lotu sloty (polską walutę). W związku z tym Tygodnik Wprost WyjaśnioneNa pierwszej stronie, Problemy z inflacją Polska spotyka się od miesięcy.

W kwietniu 2022 było to 12,3%, a eksperci są zgodni, że szczyt jeszcze nie nadszedł. Aby to zilustrować, liberalna publikacja przeprowadziła wywiad ze Stanislavem Komulką, ekonomistą Business Centre Club w Polsce. Były wiceminister finansów ogłasza ciemne perspektywy gospodarcze dla Polski, kraju, który od lat 90. odnotowuje pełny wzrost – z wyjątkiem kilkumiesięcznej recesji Podczas epidemii.

„Gdyby rząd był bardziej ostrożny i selektywny w pomaganiu firmom podczas epidemii, mielibyśmy mniejszą presję inflacyjną”. Natychmiast ostrzega byłego starszego oficera. Według niego 10-procentowy wzrost podaży pieniądza był w stanie uniknąć recesji w 2020 roku, ale potem spowodował wzrost cen.

Poważne konsekwencje ekonomiczne

Analityk szczególnie krytycznie odnosi się do polityki pieniężnej rządu Mateusza Morawieckiego, którą oskarża o wykorzystywanie. „Czysta kampania” Pokładając odpowiedzialność za wydarzenie Wojna na Ukrainie Albo na coraz droższym gazie. Dyrektor Polskiego Banku Centralnego, bliski przyjaciel lidera partii rządzącej, został właśnie ponownie powołany.

Ekonomista przedstawia kryzys, który dotyka już tysiące polskich kredytobiorców. Miesięczne spłaty kredytu hipotecznego o zmiennym oprocentowaniu drastycznie wzrosły w ostatnich tygodniach. Eliminuje masowe bankructwa wśród ekspertów „10% Polaków ma kłopoty” I kto powinien wracać do swoich rodzin, gdy jest to potrzebne.

Z drugiej strony ekspert przewiduje na długi czas „Poważne problemy gospodarcze” W przyszłym roku do Polski. Ciężkie czasy, które mogą trwać do 2024 roku, w końcu doprowadzą do recesji.

READ  Nowe zdanie ETPC