Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Polsce skrajna prawica mobilizuje swoje siły na rzecz wyborów legislacyjnych – wyzwolenia

W Polsce skrajna prawica mobilizuje swoje siły na rzecz wyborów legislacyjnych – wyzwolenia

Raportowanie

Artykuł zarezerwowany dla subskrybentów

Najpopularniejsza wśród młodych Polaków partia Konfederacja ma nadzieję, że zrobi furorę podczas wyborów 15 października. W zależności od wyniku może sprawić kłopoty narodowo-konserwatywnej większości rządzącego PiS.

Jak wygląda polska skrajna prawica? Aby się o tym przekonać, w najbliższą sobotę, 23 września, wystarczyło udać się do rozległego kompleksu sportowego w Katowicach na południu kraju, gdzie partia Konfederacja („Konfederacja”) zorganizowała przy wielkim huku swój kongres polityczny. Wybory do Zgromadzenia 15 października. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt tysięcy Polaków, głównie młodych ludzi, w kostiumach, marzących czasem o obaleniu państwa opiekuńczego, a czasem o wyzwoleniu Polski. „zamówienie” Z Brukseli lub „Ideologia LGBT”.

Paweł, 26-letni drukarz „inspirowany ideami nacjonalistycznymi”, Skrajna prawica powinna być obecna na tym spotkaniu. „To nie jest partia skrajnie prawicowa, ale partia polskich patriotów!” Mieszka na przedmieściach Krakowa, twierdzi, że pali papierosy w ustach i włosy mu wypadają przed oczami. U jego boku ojciec, pięćdziesięcioletni Piotr, skupia się na imigrantach: „Jeśli przybędą tutaj, aby budować drogi i odejdą, będzie to dla mnie dobre. Nie chcemy stać się jak Francja, gdzie biali ludzie nie mogą już odwiedzać niektórych dzielnic. Wśród swoich przyjaciół Paweł zapewnia go: „Wiele osób podziela ten pogląd”.

Rzeczywiście, według sondaży, wyborców

READ  Transfer polskich samolotów MiG-29 do Kijowa, impas między Waszyngtonem a Warszawą