Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Polsce odrzucenie euro stało się bronią kampanii przed wyborami europejskimi

W Polsce odrzucenie euro stało się bronią kampanii przed wyborami europejskimi

Nowy temat w debacie publicznej

Lider PiS, który nie piastując stanowiska instytucjonalnego, jest inicjatorem wszelkich ważnych decyzji rządu, poruszał temat euro w kampanii przed wyborami europejskimi, podczas gdy wcześniej był on niemal nieobecny w debacie publicznej. .

„Wspólnie musimy zapewnić bezpieczeństwo i dalszy dynamiczny rozwój Polski. W tak ważnej sprawie jak przyszłość polskiego złotego musimy wypowiedzieć się jednoznacznie. Tego wymaga przyszłość Polski i jej obywateli” – czytamy w tekst, który Jarosław Kaczyński powiedział, że podpisał.

65% sprzeciwia się wprowadzeniu jednolitej waluty

Jak wynika z sondażu opublikowanego w zeszłym tygodniu przez popularną gazetę Super Express, 65% Polaków jest przeciwnych wprowadzeniu europejskiej waluty, w porównaniu do 35%, które opowiadają się za przystąpieniem do strefy euro. Jednak ponad 80% Polaków twierdzi, że jest zadowolonych z członkostwa swojego kraju w Unii Europejskiej.

Jarosław Kaczyński jest jedną z europejskich postaci populistycznych, która opowiada się za programem reform przedkładającym suwerenność państw członkowskich nad federalizm. Sprawujący władzę od niemal czterech lat rząd PiS wywołał napięcia z Unią Europejską poprzez serię reform sądownictwa, które Bruksela odebrała jako zagrożenie dla praworządności.

Sondaże wskazują, że w wyborach europejskich zwyciężyła Partia Prawo i Sprawiedliwość, wyprzedzając bezpośrednio koalicję europejską, na czele której stoi centrowa Platforma Obywatelska, co rodzi widmo wyjścia Polski z Unii Europejskiej. Jeśli konserwatyści utrzymają się u władzy. . PiS odrzuca te oskarżenia.

READ  Powell ogłosił dwie podwyżki cen w styczniu podczas pozorowanej rozmowy z Zełenskim