Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Polsce obszary deklarowane jako „pozbawione ideologii LGBT” dotyczą UE

Raport

Status praw osób LGBT Polska Po spotkaniu z działaczami tej społeczności podczas wizyty w Warszawie, francuski minister spraw zagranicznych Clement Beyonc ogłosił w poniedziałek. Następnie stwierdził, że to „bardzo niefortunne”, że nie był w stanie odwiedzić jednej z 80 stref „ideologicznych niezwiązanych z LGBT” wbrew swojej woli., Na zlecenie kilku gmin w Polsce. Planował pojechać do Kraśnika na południowym wschodzie kraju.

Na miejscu nie ma oznak „anty-LGPT”, ale dotacje ze strony wybranych konserwatystów i obniżanie poziomu homoseksualizmu. „Uważamy, że niektóre praktyki tej grupy są szkodliwe: przedwczesna seksualizacja dzieci, te środowiska starają się promować seksualizację w naszym kraju. Odmawiamy zachęcania do pornografii przedszkolnej. Nasze podejście nikogo nie dyskryminuje. Nie boimy się wpływ tych ludzi. ”Wyjaśnia europejski mikrofon 1 John Albiniac, wybrany urzędnik, jest współautorem dwustronicowego tekstu, który określa omawiane obszary. Europe 1 przyjechał do Polski, gdzie Obszary te zlokalizowane są w prawie 80 miastach na terenie całego kraju, Wzbudzanie coraz większej złości w UE.

„Nie można normalnie żyć” – ubolewa jeden z aktywistów LGBT

Ta retoryka propagowana przez radykalnie konserwatywne kręgi odbija się echem wśród ludzi. Oczywiście nie wszyscy obywatele, ale często nie muszą rysować wystarczająco daleko, aby uniknąć pękania lakieru tolerancji. „Homoseksualiści mi nie przeszkadzają, ale nie powinni zbytnio pokazywać się publicznie. Mogą żyć z kim chcą, ale ja nie chcę mieć z nimi dzieci. Ale poza tym to ich zawód, jednostka, „wzdycha Maria.

Ale mądrość dla homoseksualistów jest wymagana przez część społeczeństwa i czasami staje się koszmarem. Cesari, 22-letni student i aktywista LGBT z Chronicle, ostatecznie opuścił miasto. „Wyjechałem, ponieważ nie mogłem tam normalnie mieszkać po tym, jak wyszedłem z domu. Pewnego dnia potrzebowałem lekarstwa na moje problemy z sercem. Farmaceuta zidentyfikował mnie i powiedział, że mi nie będzie służył” – zeznał.

READ  Hydrogen Rail: Allstom inwestuje w Polsce

Odrzuceni w swoim kraju homoseksualiści polscy kierują się teraz do UE. Sytuacja w kraju znajduje się właśnie na rozdrożu Parlamentu Europejskiego, który w środowym przemówieniu przygotowuje się do ogłoszenia UE strefą niezależności osób LGBT-QI. Rozwiązanie o znaczeniu politycznym i symbolicznym.

Związek stara się znaleźć rozwiązanie

Ponieważ od czasu utworzenia tych stref przeciwko LGBT dwa lata temu UE walczy o znalezienie rozwiązania. „Te decyzje podejmowane w polskich gminach nie są prawnie wiążące. A więc w zasadzie odpowiedź nie jest zasadniczo legalna, jest polityczna. Dla młodego mężczyzny, który dorastał w Polsce i odnalazł swoją orientację seksualną, my tutaj w Europie mówimy mu, że nie jest zły człowiek – powiedział poseł Macronist Pierre Karleskind.

Jednak w Europie nie ma skutecznych narzędzi prawnych w kwestiach prawnych. Bronią Artykułu 7 jest w rzeczywistości zawieszenie prawa głosu w państwie członkowskim. Ale nigdy nie został narysowany, ponieważ wymagał konsensusu wszystkich innych krajów.

To skomplikowana sprawa, bo Warszawa, podobnie jak inne stolice, uważa, że ​​każdy kraj musi być suwerenny w kwestii swoich „wartości”. Jak dotąd Komisja Europejska zadowalała się zamrożeniem podwójnych funduszy dla polskich gmin. Jest to bardzo niskie w porównaniu ze środkami przyjętymi przez Norwegię niebędącą członkiem UE w celu zaprzestania wypłacania wszystkich funduszy regionom i miastom, które zadeklarowały strefy anty-LGBT.