Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W pierwszym dniu rozprawy piosenkarka została opisana jako seksualny „drapieżnik”.

Amerykańska gwiazda Fallen R’n’B R. Kelly jest przedstawiana jako „drapieżnik” Prokuratura, pierwszego dnia procesu o napaść na tle seksualnym, w środę, 18 sierpnia, w Nowym Jorku. 54-letni piosenkarz znany jest na całym świecie ze swojego przeboju Myślę, że umiem lataćWyglądał cicho, czasami z pochyloną głową, w sali sądowej na Brooklynie. Był tam sądzony pod zarzutem wymuszenia, wykorzystywania seksualnego nieletniego, porwania, korupcji i pracy przymusowej w okresie od 1994 do 2018 roku.

Zgodnie z aktem oskarżenia odnoszący sukcesy piosenkarz, który zdobył trzy nagrody Grammy w 1998 roku, prowadził sieć, która rekrutowała i przygotowywała młode dziewczyny do seksu z nim, zamykał je w pokojach hotelowych, gdy był w trasie i kazał im nosić luźne ubrania . ubrania, gdy nie było ich z nim, „Trzymaj głowę nisko” I nazywamy ją ” Mój ojciec „ („Baba”).

Przeczytaj także Kelly, amerykańska piosenkarka, oskarżona o wykorzystywanie seksualne nieletnich, wypuszczona za kaucją

Co najmniej dziesięć lat w więzieniu

Mówimy o drapieżniku (…). Mężczyzna, który przez dziesięciolecia wykorzystywał swoją sławę, popularność i sieć ludzi do swojej dyspozycji, aby celować, przygotowywać i wykorzystywać dziewczyny, chłopców i kobiety w celu zaspokojenia swoich seksualnych pragnień.Na początku postępowania prokurator Maria Cruz Melendez została zwolniona na oczach oskarżonego, ubrana w szary garnitur i fioletowy krawat.

Sędzia opisał złożony system używany przez R. Kelly „Wszystkie techniki drapieżników” Aby komunikować się z nieletnimi lub ich rodzinami, ale także wykorzystywali otaczających ich osoby, ochroniarzy, kierowców, prawników, księgowych, aby się chronić, zwłaszcza przed groźbami.

Jeśli ława przysięgłych skazała wszystkie zarzuty, w zeszłym tygodniu wybrano siedmiu mężczyzn i pięć kobiet, R. Kelly, Obecnie w areszcieRyzyko pozbawienia wolności od dziesięciu lat do dożywocia. Piosenkarz nie przyznał się do wszystkich zarzutów. „Słyszysz całą historię, a sprawiedliwość zostanie zasłużona”.Jedna z jego prawników, Nicole Blank Baker, obiecała stawić się w sądzie w środę.

READ  Clément Boone nazywa komentarze Caroline Caillou na temat małżeństwa dla wszystkich „niezwykle bolesnymi”

Od ponad dwudziestu pięciu lat piosenkarz z Chicago, którego głos jest zabarwiony wpływami gospel i hiper-piosenkami, dominuje na scenie R’n’B, pomimo swojej ponurej reputacji, ponieważ otaczał się bardzo młodymi dziewczynami i oskarżenia o przemoc seksualną. Kontynuował karierę w przyjaznych rozliczeniach, nawet po procesie z 2008 r. dotyczącym pornografii dziecięcej, który zakończył się uniewinnieniem.

Wśród domniemanych ofiar są nieletni

Dopiero w styczniu 2019 roku ukazał się serial dokumentalny Przetrwanie R. Kelly, że obowiązek sądowy naprawdę się zaostrzył. Teraz piosenkarz został oskarżony w czterech procesach sądowych w trzech różnych stanach (Illinois, Nowy Jork i Minnesota). „Dzisiaj wreszcie, po prawie dwóch dekadach, ludzie mówią głośno (…) Jestem im bardzo wdzięczny.”, powiedział, po przybyciu do sądu jest Gonglin Savage, matką Jocelyn Savage, byłej dziewczyny i rzekomej ofiary R. Kelly’ego.

Przeczytaj raport: Liga Sprawiedliwości USA zbiera się po filmie dokumentalnym o piosenkarze R Kelly

W Nowym Jorku piosenkarka jest oskarżona o znęcanie się nad sześcioma kobietami, w tym nieletnimi. Ich tożsamość nie została ujawniona, ale wśród nich jest piosenkarka Alia, która zginęła w sierpniu 2001 roku w katastrofie lotniczej w wieku 22 lat. Akt oskarżenia stawia zarzuty R. Kelly przekupiła urzędnika stanu Illinois w 1994 roku, aby uzyskać fałszywe dokumenty i poślubić nieletniego. Oskarżenie wskazuje, że małżeństwo piosenkarza z młodą gwiazdą R’n’B. W końcu został odwołany, a ona miała wtedy 15 lat. Według prokuratury R. Kelly ożenił się z nią, aby uniemożliwić jej zeznawanie przeciwko niemu, ponieważ zaszła w ciążę.

Prokurator generalny odniósł się również do sprawy 22-letniej Soni w czasie wydarzeń, w 2003 roku, stażystki w rozgłośni radiowej, która miała nadzieję na wywiad z piosenkarzem po spotkaniu z nim w Salt Lake City. Według prokuratury młoda kobieta została zabrana do Chicago, gdzie została zamknięta w pokoju na trzy dni i napastowana seksualnie przez piosenkarkę, a następnie zagroziła, że ​​nie będzie mówić.

READ  Rosja wznawia plądrowanie Kijowa i terenów na zachód od stolicy
Przeczytaj nasz artykuł Powódź zeznań po sprawie Weinsteina w Stanach Zjednoczonych

Świat z AFP