Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Paryżu zlikwidowano rozległą sieć prostytucji

W Paryżu zlikwidowano rozległą sieć prostytucji

„Uparta sieć, bardzo rozległa, wysoce zorganizowana i dochodowa”. Niewątpliwie jedna z najpiękniejszych spraw w zakresie handlu ludźmi z krajów Europy Wschodniej została w ostatnich latach zamknięta w Paryżu. Brygada stręczycielska (BRP) paryskiej policji sądowej (PJ), we wtorek 1on jest W czerwcu zlikwidował międzynarodowy krąg prostytucji, poziom jego wyrafinowania zaskoczył śledczych.

Sześć miesięcy śledztwa było konieczne, aby zlikwidować sprawną sieć, która była w stanie wykorzystać nieoczekiwany zysk: wiele wakacyjnych kwater pozostało pustych w środku kryzysu Covid-19. W sumie od grudnia 2020 r. aresztowano szesnaście osób; Sześciu z nich trafiło do więzienia, a resztę zwolniono pod nadzorem sądowym. Policzono 25 ofiar – liczba, która może być zaniżona.

Zajęty majątek przestępczy o wartości 92 000 euro w gotówce, dwa mieszkania zlokalizowane w samym sercu pięknych dzielnic stolicy, w 7mi i 17mi Obwody i… hulajnoga elektryczna. W sumie około 3 mln euro zostało powierzone Agencji Zarządzania i Odzyskiwania Aktywów Zajętych i Przepadków (AGRASC).

Aby rozwijać branżę, policja nie tylko zastosowała zwykłe środki monitorowania i krytyczne dochodzenia techniczne. Musieli także polegać na międzynarodowej współpracy władz Ukrainy i Łotwy, zwłaszcza w zakresie miejsca pracy administratorów sieci.

Dostrzeżony w sieciach społecznościowych

Młode kobiety, w wieku od 18 do 25 lat, cieszyły się doskonałym poziomem społecznym i kulturowym w swoim kraju pochodzenia. Byli to głównie studenci prestiżowych uniwersytetów, z których jeden był na piątym roku medycyny. Ale byli też bezbronni i atakowani w ten sposób: dzieci na utrzymaniu, ciężko chorzy rodzice… Obietnica wysokich dochodów miała zmusić ich do zaakceptowania umowy, której nie zrobili, według ich własnych oświadczeń dla śledczych. Nic nie wiem.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Od „michetonnażu” po wyzysk prostytucja nieletnich „dotyka wszystkich środowisk społecznych, wszystkich regionów geograficznych”.

Zostali zauważeni dzięki swoim kontom na portalach społecznościowych, gdzie kontaktowano się z nimi za pośrednictwem, często fałszywych, profili rzekomych kobiet mieszkających w krajach Europy Zachodniej i zaproponowano im pracę tam za bardzo wygodne wynagrodzenie. Od tego czasu rozpoczął się niezwykle złożony łańcuch logistyczny.

READ  „Długi Rok Polski 1939”. Felieton Mateusza Morawieckiego, Premiera RP

Masz 72,52% tego artykułu do przeczytania. Reszta przeznaczona jest tylko dla subskrybentów.