Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Paryżu sympozja „Wielkiego Kontynentu” blisko niespokojnej Europy

W Paryżu sympozja „Wielkiego Kontynentu” blisko niespokojnej Europy

Tutaj znajdziesz wszystkie artykuły z serii Miejsca myśli.

Lepiej się nie spóźnij we wtorek w Ecole Normale Supérieure. O 19:30 Salle Dussane jest już wypełniona stałymi bywalcami i studentami śpieszącymi się na cotygodniowe kolokwium superkontynent. Magazyn internetowy, który wygrał zakład o to, by ludzie pokochali Europę, którą często pogardza ​​się ze względu na jej technokratów i która wciąż sprawia, że ​​ziewasz z nudów. Możliwość patrolowania cyfrowegoPołącz czas tweeta z czasem książki.czyli dostosować moc słowa pisanego do płynności ekranów, podkreślali Gilles Grisani i Matthew Malik, dyrektor i redaktor naczelny gazety superkontynent.

Przeczytaj także recenzję: Materiał jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Wielki Kontynent przedstawia świat w procesie restrukturyzacji

Pragnący przedłużyć przygodę wielkich intelektualnych czasopism XXH Sto lat temu, ale w epoce cyfrowej i na całym kontynencie, to nowe pokolenie nie ignorowało tego, że miejsca tworzą połączenia. I tak przez pięć lat superkontynent Wita Ulm Ulm, na 5H Koło Paryskie, piękny kwiat europejskiej myśli geopolitycznej. Godzinna prezentacja, często oparta na eseju, autorstwa A.J „kawałek wyznaniowy” Omówione w towarzystwie młodych, eleganckich i dobrze poinformowanych mistrzów ceremonii: urządzenie jest inteligentnym środkiem przejścia od tekstu do ustnego i spajania społeczeństwa.

I tak bułgarski politolog Iwan Krastew został poproszony o zdiagnozowanie w czasopiśmie opozycji, która zagraża Unii Europejskiej „rozpadają się… rozpadają się”.konfrontacja między tymi, którzy chcą „uratować życie” (według ekologii) i chętni „Uratuj nasz sposób życia” (zgodnie z zasadami tworzenia kopii zapasowych). Artykuł omówiony publicznie 10 maja 2022 r., w szczególności przez demografa François Herrana i byłego premiera Bernarda Cazeneuve’a. W superkontynentdyskutujemy zielony interes francuskiego dyplomaty Lawrence’a Tubiany, ale także pomysł propagowany przez szwedzkiego aktywistę Andreasa Malma, że „Firmy takie jak Total należy uznać za podmioty odpowiedzialne za organizację planetarnej zagłady” I tak dalej „być znacjonalizowanym”. Eklektyczny, ale nie apolityczny, jak widać jego proeuropejskie zaangażowanie, superkontynent Umożliwiło to także myślenie „zbuntowanemu” François Ruffinowi „Nowa doktryna europejskiej lewicy” Do rozmowy z byłym premierem Edouardem Philippe (Perspektywy) Doktryna praw naszych dwudziestych.

„wojna na dużą skalę”

Trzeba powiedzieć, że epidemia, wojna na Ukrainie i kryzys klimatyczny zatrzymały świat „odkurzyć tron”Zapewnił Gillesa Grisaniego i Matthew Maleka, używając formuły włoskiego filozofa Antonio Gramsciego (1891-1937): Kryzys polega na tym, że stare umiera, a nowe nie może się narodzić: podczas tego bezkrólewia obserwuje się najróżniejsze zjawiska patologiczne. » Każdy kryzys gospodarczy czy kryzys energetyczny ujawnia naszą współzależność. i koncepcje wczorajszego świata walczą o zrozumienie dzisiejszych eksplozji planetarnych. „W ten sposób geopolityka wydaje się w pewnym sensie odgrywać rolę, którą strukturalizm mógł odgrywać w innym czasie: miejsce spotkania bardzo różnych podejść, problemów i systemów”.Analizy Jill Grisani.

READ  Skary i Sabalenka zakwalifikowały się do półfinału

Masz 57,02% tego artykułu do przeczytania. Poniższe informacje są przeznaczone wyłącznie dla subskrybentów.