Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W ONZ Mahmoud Abbas dał Izraelowi „rok” na wycofanie się z terytoriów palestyńskich

rok. To jest czas, który prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas w piątek 24 września przyznał Izraelowi Wycofanie się z okupowanych terytoriów palestyńskich.W przeciwnym razie grozi nieuznaniem państwa żydowskiego w granicach z 1967 roku.

W swoim wirtualnym przemówieniu na dorocznym Zgromadzeniu Ogólnym Organizacji Narodów Zjednoczonych przywódca po raz kolejny wezwał sekretarza generalnego światowej organizacji, Antonio Guterresa, aby Zorganizuj międzynarodową konferencję na temat pokoju.. Ale do tej prośby dołączył formularz ostrzeżenia: « [Israël] Ma rok na wycofanie się z terytoriów palestyńskich okupowanych w 1967 r., w tym z Jerozolimy Wschodniej. „

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Mahmoud Abbas odnawia dialog z Izraelem

„Jesteśmy gotowi do pracy w tym roku nad wytyczeniem granicy i rozwiązaniem wszystkich kwestii dotyczących ostatecznego statusu”. Podkreślił istnienie dwóch przyszłych państw, izraelskiego i palestyńskiego. „Jeśli nam się nie uda, jaki jest sens utrzymywania uznania Izraela w oparciu o granice z 1967 roku?” „, Prezydent Abbas zwolniony.

Prośba natychmiast ogarnięta przez Izrael

Oprócz tej groźby zapewnił, że Autonomia Palestyńska zostanie postawiona przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości w ciągu jednego roku. „Zasadność okupacji ziem państwa palestyńskiego”.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także W Izraelu zrównoważona praca rządu Bennetta

Międzynarodowy proces pokojowy w celu osiągnięcia „Rozwiązanie dwupaństwowe” Przez kilka lat był w impasie. Izrael natychmiast zignorował żądania przywódcy palestyńskiego. on jest „Po raz kolejny wyjaśnia, że ​​nie reprezentuje już niczego”.Odpowiedział ambasador Izraela przy ONZ Gilad Erdan. „Ci, którzy naprawdę wspierają pokój i negocjacje, nie machają fałszywymi groźbami i ultimatum ze strony platformy ONZ”., on dodał.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Na ulicach Jenin cuchnie zapach nocy z bronią w ręku

Świat z AFP