Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W największym pożarze w Kalifornii w tym roku zginęły cztery osoby

Tak zwany ogień „McKinney” szaleje od piątku, 29 lipca w północnej Kalifornii, a śmierć jest już w drodze.

„Mamy cztery potwierdzone zgony i ta liczba może się zmienić”Agence France-Presse (AFP), poinformowała we wtorek 2 sierpnia rzeczniczka urzędu burmistrza w okręgu Siskiyou, gdzie ogłoszono stan wyjątkowy.

McKinney, największy pożar roku w tym zachodnioamerykańskim stanie, obejmuje obszar 22 700 hektarów i zagraża w szczególności małemu miastu Yreka. I pozostało, we wtorek, poza kontrolą.

Przeczytaj także: Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Pożary: W Kalifornii „nie ma dowodów na tak intensywne pożary w ciągu ostatnich 1000 lat”

W niedzielę rano w zwęglonym samochodzie znaleziono dwa ciała. Według tweeta z biura burmistrza w poniedziałek znaleziono dwie dodatkowe ofiary w dwóch osobnych rezydencjach.

Co najmniej 3000 osób zostało dotkniętych nakazami ewakuacji z miasta Klamath River, w pobliżu granicy z Oregonem. „Naszym dzisiejszym celem jest skuteczna komunikacja z ludźmi i proszenie ich o przestrzeganie nakazów eksmisji”Rzeczniczka nalegała. Naszym priorytetem jest ochrona życia i mienia ludzkiego. »

krótki spokój

Kiedy wyszliśmy, wszystko się paliło.zostało zgłoszone Los Angeles Times Sherry Marchetti Perrault, rezydent. „Stało się to szybko. Wyszliśmy z samymi ubraniami na plecach. Nie mogliśmy oddychać ani nic nie widzieć”.

Od niedzielnego wieczoru strażacy korzystali z chwilowego spokoju, jaki zapewniały lepsze warunki pogodowe, chłodniejsze temperatury i rozproszone deszcze. Ale optymizm jest względny, ponieważ alarm ze służb meteorologicznych pozostaje aktywny ze względu na zagrożenie wyładowaniami atmosferycznymi związane z oczekiwanym nadejściem nowych burz.

Przeczytaj także: Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów W Kalifornii „Oak Fire” kładzie kres nadziejom na powrót do normalności, bez masowych pożarów

„Roślinność na tym obszarze jest bardzo sucha, a ciągłe zagrożenie burzami i związanymi z nimi silnymi i nieoczekiwanymi wiatrami może spowodować ponowne wybuchy pożaru”.Ostrzegła Kalifornijska Agencja Pożarna.

READ  Rosja chce „przepisać zasady systemu międzynarodowego”, potępiając szefa Komisji Europejskiej

uporczywe odwodnienie

Buldożery zostały umieszczone w celu ochrony budynków w pobliżu Yreki, miasta liczącego 8000 mieszkańców. Mimo niebezpieczeństwa niektórzy mieszkańcy woleli poczekać z wyjazdem do ostatniej chwili.

„Jestem czepliwy i staram się nie wychodzić wcześnie, ponieważ pomagam mojej matce, która nie jest w dobrym zdrowiu fizycznym, poruszać się”Jeden z mieszkańców, który otrzymał nakaz obowiązkowej ewakuacji, Rafael Franco, powiedział AFP. „Jeśli w ostatniej chwili zobaczysz ogień przecinający wzgórza, na których jesteśmy, zdobędziemy, co możemy i odejdziemy, i pójdziemy naprzód w nadziei, że wszystko będzie dobrze”.dodaje.

Margie Lawrence, która w nocy z piątku na sobotę w pośpiechu opuściła rzekę Klamath, powiedziała, że ​​później wróciła do domu, by odebrać swoje rzeczy osobiste. „Zabraliśmy rzeczy na wypadek, gdyby dom spłonął, rzeczy, których chcieliśmy, ale za mało”Wytłumaczyłem.

Przeczytaj także: Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Ogromne pożary w Kalifornii: globalne ocieplenie ma dobry wpływ

Oczekuje się, że sezon pożarów w Kalifornii, stanie z uporczywą suszą, potrwa kilka miesięcy. Częstotliwość i siłę tych pożarów potęguje globalne ocieplenie.

Świat z AFP