Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W którym momencie we Francji handluje się różnymi odmianami brazylijskimi?

Brazylia stoi w obliczu mnożenia się wielu zmiennych, które dziesiątkują populację przez kilka tygodni. Najbardziej przerażający, P.1, stanowi obecnie mniej niż 0,5% przypadków we Francji.

To jedna z nowych obaw władz francuskich. Ponieważ Brazylia stoi w obliczu katastrofy zdrowotnej z powodu krążenia różnych typów wirusa SARS-CoV-2, wielu podróżników z tego południowoamerykańskiego kraju nadal przybywa do Francji i nie przechodzi prostych testów antygenowych, potwierdzonych testem łańcuchowej reakcji polimerazy. w pozytywnym przypadku.

„Musimy być bardziej czujni podczas zbliżających się lotów, ale w rzeczywistości musimy zdać sobie sprawę, że alternatywa już jest. Pasażerowie powinni zostać poddani kwarantannie” – powiedział Alain Ducardonet, doradca ds. Zdrowia w BFMTV we wtorek rano.

Minimalne zanieczyszczenie

W sumie w Brazylii zidentyfikowano 92 różne gatunki, Według spisu ludności przeprowadzonego na początku kwietnia w Oswaldo-Cruz Public Institute. Trzy z tych zmian są już przedmiotem analizy we Francji, w tym przerażająca Zastępstwo p 1.

Władze ds. Zdrowia uznały to za „zmienną budzącą niepokój”, ponieważ zmiotły one amazońskie miasto Manaus i przyniosły dwa główne boomy. Podejrzewa się, że pierwszy, N501Y, również powszechny w wersjach angielskiej, południowoafrykańskiej i brazylijskiej, czyni go bardziej przenośnym. Podejrzewa się, że druga, E484K, obniża odporność nabytą w wyniku wcześniejszej infekcji (ze zwiększonym prawdopodobieństwem ponownej infekcji) lub przez szczepionki.

Na pewno Witryna internetowa poświęcona zdrowiu publicznemu we Francji, Wyniki ostatniego badania z 16 marca wskazują na występowanie tego wariantu P.1 w skali kraju na poziomie 0,5%. Bruno Linna, członek Rady Naukowej i prezes Krajowego Centrum Referencyjnego ds. Wirusów Układu Oddechowego w Lyonie, powołuje się na 0,4%, na podstawie sekwencji pozytywnych przypadków.

Chociaż liczby te mogą wydawać się niskie, nie wykluczają możliwości szybkiego rozprzestrzeniania się we Francji. „(Alternatywny) Brazylijczyk, jak wiemy, jest teraz mocno zakorzeniony w Ameryce Południowej, oczywiście w Chile, ale to wszystko, możemy również zobaczyć, jak wraca. W Kolumbii Brytyjskiej jest prawie 800 przypadków. do Stanów Zjednoczonych, w Massachusetts, na Florydzie … lekcja, której należy się nauczyć, jest taka, że ​​można to zrobić bardzo szybko, także w Europie! ”, mówi Remy Salomon, przedstawiciel General Aid Doctors – Hospitals of Paris (AP-HP ) z paryski.

Zauważono dwie inne zmienne

Urząd Zdrowia Publicznego we Francji bada również drugi, oznaczony wariant P. 2. Ta „alternatywa dla ścigania”, która pojawiła się na kontynencie amerykańskim „od kwietnia 2020 r.”, Niesie również mutację E484K. Na dzień 8 kwietnia „we Francji kontynentalnej wykryto 22 przypadki, oprócz 72 przypadków w Gujanie”, które są bardziej narażone ze względu na granicę między tym regionem zewnętrznym a Brazylią.

W Gujanie „ta zmienna stopniowo rozprzestrzeniała się w populacji i stała się powszechna we wszystkich próbkach sekwencjonowanych pod koniec lutego. Jednak wykrywalność tego wariantu zmniejszyła się od marca”, nadal wiemy.

Na koniec nazwano ostatni wariant numer 9 „To mogłoby się pojawić w Brazylii” zostało włączone do listy „ocenianych zmiennych” przygotowanej przez Public Health France. Ten ostatni „niesie mutację E484K, a także kilka delecji w białku wypustek”, nie został jeszcze wykryty we Francji.

READ  Będziesz zdumiony tym zdjęciem słońca, które zawiera 90 000 zdjęć