Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Australii kanał fotoszopuje (i seksualizuje) wizerunek wybranego urzędnika, co wywołuje skandal

W Australii kanał fotoszopuje (i seksualizuje) wizerunek wybranego urzędnika, co wywołuje skandal

Zdjęcie udostępnione przez Georgie Purcell W poniedziałek 29 stycznia Georgie Purcell oskarżyła australijską stację telewizyjną o modyfikowanie jej wizerunku poprzez wyolbrzymianie rozmiaru piersi.

Zdjęcie udostępnione przez Georgie Purcell

W poniedziałek 29 stycznia Georgie Purcell oskarżyła australijską stację telewizyjną o modyfikowanie jej wizerunku poprzez wyolbrzymianie rozmiaru piersi.

Międzynarodowy – Błąd oprogramowania? W poniedziałek (29 stycznia) posłanka Victorii Georgie Purcell oskarżyła 9News Melbourne o wykorzystanie zdjęcia poddanego obróbce Photoshopem, na którym widać było większe piersi i odsłonięty brzuch. Australijski kanał przeprosił i obwinił poważny błąd Automatyzacja Photoshopa.

Senator parlamentu stanu Wiktoria zamieścił w mediach społecznościowych oryginalne zdjęcie i jego wersję edytowaną przez 9News Melbourne, Jak widać w poście poniżej.

W zmodyfikowanej wersji, która została wyemitowana w poniedziałkowy wieczór, jej biała sukienka bez rękawów została zamieniona w halter, a spódnica odsłoniła brzuch, a obwód klatki piersiowej wyraźnie się powiększył.

Edycja kanałowa Adobe Contrasts

„Wczoraj wiele przeszłam, ale oglądanie mojego ciała i ubrań poddanych Photoshopowi przez media nie było w programie.Georgie Purcell potępił X. „Nie wyobrażam sobie, żeby coś takiego przydarzyło się parlamentarzystowi-mężowi. Co się dzieje?”ona kontynuowała.

Dyrektor 9News w Melbourne, Hugh Nealon, powiedział, że dział fotograficzny kanału znalazł w Internecie zdjęcie posła, które miało zostać wykorzystane do zilustrowania artykułu o polowaniu na kaczki.

„Jak zwykle rozmiar obrazu został dostosowany do naszych specyfikacji”.Hugh Nealon kontynuował. „Podczas tego procesu automatyzacja programu Photoshop utworzyła obraz, który nie pasował do oryginalnego zdjęcia”.Dodał, odnosząc się do amerykańskiego oprogramowania do edycji zdjęć firmy Adobe.

READ  Morderstwo Malcolma X w 1965 r.: Wykluczenie dwóch mężczyzn

„To nie spełniło naszych wysokich standardów redakcyjnych i przepraszamy bez zastrzeżeń Georgie Purcella »Dyrektor kanału zakończył, cytując A „błąd graficzny”.

Ale firma informacyjna Adobe zaprzeczyła temu wyjaśnieniu. „ Wszelkie zmiany w tym obrazie wymagały interwencji i zgody człowieka.Rzecznik Adobe powiedział w oświadczeniu dla australijskich mediów.

„Pomyślmy o przesłaniu, jakie to niesie”.

Georgie Purcell dodała, że ​​nie sądzi, że ten sam błąd stanie się z wizerunkiem wiktoriańskiej premier Jacinty Allan.

„Wyobrażam sobie, że gdyby program opublikował zdjęcie Jacinty Allan w bluzce odsłaniającej pępek, zauważyliby to, ale w moim przypadku tak nie jest”.Wyraziła ubolewanie w telewizji ABC Public Broadcasting.

Parlamentarzystka stwierdziła, że ​​incydent ją dotknął „Może to bardziej wpłynąć na inne kobiety i coś takiego nigdy nie powinno się powtórzyć”.. „ „To są rzeczy, które nigdy nie przytrafiłyby się naszym kolegom”.I podkreśliłem.

Premier Wiktorii również wyraził ubolewanie z powodu tego zdarzenia. „To nie jest właściwy sposób przedstawiania kobiety, a tym bardziej kobiety pełniącej funkcję publiczną, reprezentującej społeczeństwo i na co dzień uczestniczącej w dyskursie publicznym”.Hiacynta Allan powiedziała prasie. „Pomyślmy o przesłaniu, jakie to niesie, zwłaszcza dla młodych kobiet”..

Zobacz także na HuffPost :