Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Palestyński Ruch Islamski chce negocjować „całkowite zawieszenie broni”, a nie „tymczasowy rozejm”

Palestyński Ruch Islamski chce negocjować „całkowite zawieszenie broni”, a nie „tymczasowy rozejm”

Ta transmisja na żywo dobiegła końca.

Hamas chce negocjować „Całkowite zawieszenie broni” Ponieważ Izrael znajdował się w Strefie Gazy, zanim osiągnięto jakiekolwiek porozumienie, oznajmił Agence France-Presse wyższy rangą urzędnik Palestyńskiego Ruchu Islamskiego w poniedziałek 29 stycznia. „Mówimy przede wszystkim o całkowitym i kompleksowym zawieszeniu broni, a nie o tymczasowym rozejmie”.Taher al-Nunu, wyższy rangą urzędnik Hamasu, powiedział po spotkaniu w Paryżu w ubiegły weekend pomiędzy urzędnikami amerykańskimi, izraelskimi, katarskimi i egipskimi, aby zaprzestał walk na terytoriach palestyńskich.

Według Kataru „niezwykły postęp” na rzecz nowego rozejmu w Gazie. Premier Kataru ogłosił w poniedziałek, po spotkaniach z urzędnikami USA, Izraela i Egiptu, że ramy umożliwiające zatrzymanie walk w Gazie i uwolnienie zakładników przetrzymywanych przez Hamas muszą zostać przekazane Palestyńskiemu Ruchowi Islamskiemu. Sekretarz Stanu USA, Anthony Blinken, Z jego wspomnianej strony A „Prawdziwa nadzieja” w sprawie możliwości uwolnienia zakładników w przyszłości.

Unia Europejska wzywa do niezależnego audytu pracy UNRWA. „Prosimy ich o wyrażenie zgody na audyt przez niezależnych ekspertów wybranych przez Komisję Europejską”.Potwierdził to rzecznik Komisji, dodając, że Komisja podejmie decyzję o zawieszeniu finansowania UNRWA w zależności od wyników śledztwa wszczętego przez ONZ. Kilka krajów ogłosiło, że zawiesi finansowanie tej organizacji, która ma kluczowe znaczenie dla działania pomocy humanitarnej w Gazie i której wielu pracowników Izrael oskarża o udział w atakach Hamasu z 7 października.

armia izraelska „Wkrótce wejdzie w życie” na granicy libańskiej. Zostało to ogłoszone przez izraelskiego ministra obrony Yoava Galanta w poniedziałek po codziennej wymianie ognia z Hezbollahem. Żołnierze stacjonujący w pobliżu granicy z Gazą zostali poinformowani, że opuszczą obszar na północy kraju.

Stany Zjednoczone przysięgają zemstę „Bardzo ważne” po ataku drona, w wyniku którego zginęło trzech żołnierzy w Jordanii. „Ale my nie dążymy do wojny z Iranem”. NIE „Szerszy konflikt na Bliskim Wschodzie”Rzecznik poinformował w poniedziałek Do Rady Bezpieczeństwa Narodowego w Białym Domu. W niedzielnym ataku dronów na granicę między Jordanią a Syrią zginęło trzech amerykańskich żołnierzy, a co najmniej 34 osoby zostały ranne. Oskarża prezydenta USA Joe Bidena „Wspierane przez Iran ekstremistyczne grupy bojowe działające w Syrii i Iraku” Za przeprowadzenie tego ataku.

READ  Waszyngton popiera podnoszenie patentów na szczepionki przeciwko Covid

Co najmniej osiem osób zginęło w Syrii w nalocie przypisywanym Izraelowi. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka ogłosiło, że w poniedziałek w izraelskim nalocie na południe od Damaszku zginęło osiem osób, w tym proirańscy bojownicy. „Trzy izraelskie rakiety wycelowały w bazę libańskiego Hezbollahu i Gwardii Rewolucyjnej”.Ideologiczna armia reżimu irańskiego, „W rejonie Sayyida Zeinab”Dyrektor obserwatorium Rami Abdel Rahman powiedział Agence France-Presse. Według tego źródła wśród zabitych było dwóch Syryjczyków, z których jeden był ochroniarzem oficera Gwardii Rewolucyjnej.