Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Australian Open Caroline Garcia odpadła w 1/8 finału

François Niel/Getty Images DUBAJ, ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE — 21 grudnia: Caroline Garcia z Eagles zmierzy się z Paulą Badosa z Falcons podczas trzeciego dnia mistrzostw świata w tenisie na Coca-Cola Arena 21 grudnia 2022 r. w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. (Fot. Francois Niel/Getty Images)

François Niel/Getty Images

Caroline Garcia, tutaj 21 grudnia 2022 roku, została wyeliminowana w 1/8 finału Australian Open 23 stycznia 2023 roku.

Tenis – rozczarowanie Caroline Garcia. Przegrywająca serwisem i popełniająca mnóstwo niewymuszonych błędów Francuzka, zajmująca czwarte miejsce w rankingu WTA, odpadła w poniedziałek 23 stycznia w 1/8 finału Australian Open, turnieju, w którym była jedną z faworytek.

Po półfinale US Open i zdobyciu tytułu Masters na koniec roku w wieku 29 lat, Garcia miał się pojawić w Melbourne. Jednak jego ryzykowna postawa nie pozwoliła mu nabrać pewności siebie w pierwszych trzech rundach, a czwarta runda z Magdą Linette (45) była dla niego fatalna.

Co dalej z tą reklamą?

Polacy wygrali 7:6 (7/3), 6:4 i walczyli o awans. „Nie mogę w to uwierzyć… Nie rozumiem, co się stało… Brak mi słów”Lynette, która 12 lutego będzie obchodziła swoje 31. urodziny i która nie przeszła trzeciej rundy turnieju Wielkiego Szlema, przyznała.

33 niewymuszony błąd Garcii

Stało się tak, że wykorzystała brak sukcesu Garcii, zwłaszcza przy serwisie, aby ją pokonać. Po przedwczesnej porażce rodaczki i numer 1 świata Egi Świtek dzień wcześniej będzie reprezentowała Polskę w ćwierćfinale.

„Kluczem był mój serwis, ponieważ karze mnie, gdy nie jestem skuteczny w grze”i potwierdził to Polak, który uzyskał wskaźnik sukcesu na poziomie 75% od pierwszej transmisji.

Co dalej z tą reklamą?

Ze swojej strony Garcia, którego niezwykle niebezpieczna gra zależy od własnego serwisu, udało się tylko w 49% pierwszego serwisu. Francuzi stracili również 33 niewymuszone błędy dla 27 zwycięzców, przeciwko 14 łatwym błędom Linnet i 25 zwycięzcom.

READ  Lawrence Arnie w związku z Dannym Boone: kto jest ojcem jego syna?

Jednak Garcia rozpoczął spotkanie od podwójnej przerwy, która pozwoliła mu wyjść 3-0. Służył do seta przy stanie 5:4, ale Lynette wykorzystała przewagę przed dominacją w tie-breaku.

Linette po raz pierwszy w trzeciej rundzie

w drugiej rundzie, „Caro”do czego głośno zachęcali francuscy kibice, wielokrotnie wyładowywał narastającą frustrację, uderzając kijem o podłogę lub ” Dłużej już nie mogę ! „Wycie z pierwszej gry rundy.

Co dalej z tą reklamą?

Polak dokonał decydującego przełomu, prowadząc 5: 4 i zakwalifikował się po swoim pierwszym meczu meczowym, po serwisie. Więc nie ma już Francuzów w tym Australian Open.

Tym samym Linette, która nigdy nie wyszła poza trzecią rundę Wielkiego Szlema, zmierzy się z Czeszką Karoliną Pliskovą (31 l.) o miejsce w półfinale. Ten ostatni pokonał Chińczyka Shuai Zhanga (22) 6:0, 6:4 w niecałą godzinę.

W półfinale w Australii w 2019 roku Pliskova nie przeszła tam do trzeciej rundy. Była światowa nr 1 (2017), dotarła do finału Wimbledonu w 2021 i US Open w 2016.

Co dalej z tą reklamą?

Drugim bardzo wyczekiwanym meczem ósmego dnia australijskiego majora jest ten, w którym zmierzy się Novak Djokovic wieczoru, walczący o 22. wyścig, Alex de Minaur.

Zobacz także na Huffpost :