Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Auschwitz odkryto antysemickie graffiti

Muzeum Narodowe Auschwitz-Birkenau określiło go jako „buntowniczy atak na symbol jednej z największych tragedii w historii ludzkości”.

Muzeum Auschwitz-Birkenau poinformowało we wtorek, że namalowane sprayem antysemickie graffiti znaleziono w dziewięciu drewnianych domach w nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz w Polsce.

Muzeum podkreśla, że ​​napisy te przedstawiają „buntowniczy atak na godło jednej z największych tragedii w historii ludzkości”.

Graffiti zawiera „dwa odniesienia do Starego Testamentu, często hasła antysemickie i holokaustowe” napisane po angielsku i niemiecku, dodało muzeum.

Graffiti usunięto po zakończeniu śledztwa

Urzędnicy muzeum zgłosili incydent na policję i badają nagrania z kamer CCTV. Poproszono również naocznych świadków lub osoby postronne w pobliżu baraków, aby podeszły i przysłały zdjęcia.

Muzeum dodało, że graffiti zostanie usunięte, gdy policja zakończy śledztwo.

Według muzeum bezpieczeństwo na 170-hektarowym terenie jest nadal wzmacniane, ale budżet firmy został uderzony przez kryzys zdrowotny związany z rządem-19.

Około 1,1 miliona ludzi, głównie Żydów, zginęło w tym obozie zagłady założonym na polskiej ziemi przez nazistowskie Niemcy podczas II wojny światowej.

READ  Euro 2021. Hiszpania-Polska (1-1): Remis, który nikogo nie dotyczy