Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Uważaj na to nowe oszustwo, które przywłaszcza sobie tożsamość Twojego operatora

oferta Ukrywać Zawartość

naszego czasu, Oszustom nie brakuje wyobraźni, by oszukać innych. W przeszłości mogli jedynie pukać do drzwi lub polegać na fałszywych reklamach. Ale teraz mogą liczyć na arsenał nowych technologii i potężnych metod. itp.W ostatnim czasie oszuści brali na cel klientów operatora Orange. Więc jeśli otrzymasz wiadomość e-mail „Orange” dotyczącą Twojej subskrypcji, uważaj! Wyjaśnimy ci wszystko, aby uniknąć napadnięcia na to oszustwo.

Nowe oszustwo wymierzone w klientów Orange. Kredyty graficzne: iStock

Pomarańczowy: oszuści wykorzystują phishing

Aby oszustwo zadziałało, Najważniejszą rzeczą jest zapewnienie bezpieczeństwa swojej zdobyczy. Niehonorowi ludzie doskonale to rozumieją. Nie wahają się też już przywłaszczać sobie tożsamości służb publicznych i wielkich korporacji, by uśpić czujność internautów. W takim przypadku wysyłają e-maile, które naśladują widok i układ Orange.

Phishing: powszechne oszustwo

Ta metoda nadal sieje spustoszenie, zarówno przez e-mail, jak i SMS-y. Większość czasuOszuści grają na emocjach odbiorców zamknąć na nich pułapki. Nadzieja na dobry interes, strach przed karami… Często odnajdujemy te same źródła w ich metodach pracy.

czytać
CAF: Fundusz Zasiłków Rodzinnych ostrzega przed wieloma oszustwami

Tutaj oszust wybrałWzbudzaj ciekawość abonentów Orange. W e-mailu, mającym na celu powielenie karty graficznej operatora, wyjaśnia on, że cena Twojej subskrypcji wzrośnie. I to po zmianie umowy. Potem wyczarowuje wkrótce Nie korzystasz już z preferencyjnej stawki oferowanej dzięki Twojej ofercie internetowej. »

Orange: Nie wpadnij w pułapkę!

Jak zwykle przy takich oszustwachoszust udaje, że kontaktuje się z Tobą w imieniu obsługi klienta Orange. Następnie rzekomo nakłania cię do kliknięcia linku „Konsultuj i zarządzaj listą beneficjentów. » Jeśli zgodzisz się przejść do tego adresu URL, natkniesz się na fałszywą witrynę.

Więc, Wszystkie informacje, które zgadzasz się podać na tej stronie, mogą być gromadzone przez prześladowców. Mogą następnie wykorzystać Twoje dane osobowe w kontekście innych oszustw, a nawet odsprzedać je innym oszustom.

Jak rozpoznać to oszustwo?

Zwykle doradzają internauci Zwracaj uwagę na składnię lub pisownię e-maili. Zwłaszcza, gdy wydają ci się podejrzane. Jednak w przypadku tych fałszywych e-maili gramatyka jest jeszcze bardziej subtelna. Jedna wskazówka może trafić cię w ucho. Oto adres nadawcy: [email protected]. zgodzisz się, Współrzędne te nie mają nic wspólnego z tymi, którymi może posługiwać się operator kontaktować się z jego abonentami.

czytać
Oszustwo: Fałszywy hydraulik złapany za oszukiwanie seniorów

Orange: Co zrobisz, jeśli otrzymasz tę oszukańczą wiadomość e-mail?

Nie próbuj kontaktować się z oszustem, nawet jeśli chcesz mu powiedzieć, że go złapałeś. Jeśli twoje podejrzenia są uzasadnione, pomyśl zamiast tego Zgłoś wiadomość e-mail odpowiednim władzom. Możesz to zgłosić na platformę np Sygnał spamu.

Jeśli potrzebujesz porady dot Twój pakiet OrangeOto, co musisz zrobić, aby dowiedzieć się bez ryzyka:

  • zaloguj się do Twoja strefa klienta.
  • Lub spróbuj skontaktować się z doradcą pod numerem 3900 (bezpłatny numer).

źródło : Zachodnia Francja

READ  Pięć wskazówek, jak poprawić akustykę w źle brzmiących pomieszczeniach