Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Uwaga: ten makaron może być bardzo szkodliwy dla zdrowia. Oto lista

Uwaga: ten makaron może być bardzo szkodliwy dla zdrowia. Oto lista

© Informacje ostrzegawcze: Ten makaron jest bardzo szkodliwy dla zdrowia, oto lista

Zobacz podsumowanie
Ukryj podsumowanie

Francuzi uwielbiają makarony. Nie tylko ze względu na ich smak. Dzieje się tak również dlatego, że jest praktyczny i łatwy w przygotowaniu. To nie kosztuje dużo. W czasach inflacji wielu konsumentów zwraca się w stronę makaronu. Ale czy jest to dobre dla zdrowia? Nie wszystkie, niestety. Możesz na nas liczyć, że wspólnie z Tobą dokonamy oceny. Ponieważ jedzenie makaronu dzisiaj niestety nie jest pozbawione ryzyka.

Nie każdy makaron jest zdrowy

Niemiecki magazyn Öko-Test przeprowadził niedawno analizę całego makaronu, a wyniki były alarmujące.

Tak naprawdę niektóre marki oferują makarony zawierające substancje toksyczne dla zdrowia, szczególnie niektóre opakowania makaronów Buitoni i Barilla, Dwie marki o bardzo złej reputacji.

Należy jednak podkreślić, że preferowanym wyborem pozostaje makaron pełnoziarnisty lub prawie pełnoziarnisty. Mają mniejszy potencjał przyrostu masy ciała i oferują korzyści dla zdrowia jelit ze względu na zawartość błonnika.

Do czytania
Te oliwy z oliwek są zanieczyszczone: 4 powody, dla których nie warto kupować według 60 milionów konsumentów

Według wyników Öko-Test w niektórych markach makaronów wykryto szkodliwe dla zdrowia pestycydy, takie jak cypermetryna i pirymfostyl. Rzeczywiście jego obecność przekracza limity dozwolone przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (Zamawiać).

Marki makaronów, których należy unikać

Dlatego należy unikać spożywania niektórych marek makaronów. To znaczy do czasu wprowadzenia niezbędnych dostosowań.

Dlatego w naszych oczach mamy szczególnie dwie marki. Po pierwsze marka Beautoni. Ponieważ znaleźliśmy dwa szkodliwe pestycydy w ilościach znacznie przekraczających progi.

Zaraz potem Marka Risa. Ponieważ w makaronie pełnoziarnistym wykryto metale ciężkie, takie jak kadm i nikiel, a także niewielkie zanieczyszczenie olejem mineralnym.

Niektóre marki przekroczyły także maksymalne stężenie mikotoksyn, m.in Newlat, Alnatura, Aldi Sud, Biocentral, Barilla, Teagot, Rila, Dairy, Raybons i Rio.

READ  W Nouvelle-Aquitaine odsetek niezaszczepionych oddziałów intensywnej opieki medycznej jest 18,5 razy większy niż w przypadku szczepień

Do czytania
Ten ukochany francuski napój może skrócić oczekiwaną długość życia, więc bądź ostrożny

Wybierając te marki, oprócz makaronu decydujesz się na spożywanie substancji toksycznych.

Marki, które muszą działać lepiej

Należy mieć nadzieję, że marki te szybko dostosują swoje receptury, aby uniknąć bojkotu ze strony świadomych konsumentów. W międzyczasie radzimy zachować szczególną ostrożność podczas zakupów żywności, ponieważ sytuacja wydaje się pogarszać.

Marki muszą jednak działać lepiej. Dla zdrowia konsumentów. Ponieważ makaron nie jest jedynym produktem, o którym mowa. Pestycydy można spotkać niemal wszędzie, pomimo zakazu.

Mają one jednak szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Dlatego marki muszą działać lepiej, zwłaszcza dzisiaj. Ponieważ znamy wpływ pestycydów na nasze zdrowie. Nie da się więc zrobić oczu.

Ponieważ regularnie jemy makarony, ważny jest wybór odpowiedniej marki. Ci, którzy szanują nasze zdrowie. Nie należy do osób, które nie wahają się przekraczać prawnych granic.