Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

USA: Młoda kobieta zgwałcona w pociągu w Pensylwanii na oczach innych pasażerów, którzy nie zareagowali – domniemany sprawca aresztowany

Sprawa miała miejsce 13 października około godziny 23:00. 35-letni napastnik siedział obok ofiary w południowo-wschodnim pociągu Pennsylvania Transit Authority (CEPTA).

Osoba ta rozpoczęła rozmowę z pasażerką przed nękaniem jej. W obliczu odmowy dziewczyny mężczyzna rozdarł jej ubranie, zanim ją zgwałcił.

W ten sposób obrazy z kamer CCTV pokazują ośmiominutową napaść seksualną na oczach innych pasażerów, którzy nie przyszli ofierze z pomocą. „Nie mam na to słów”, odpowiedział komisarz policji prowadzący sprawę, „Nie wyobrażam sobie zobaczenia [ça] Zobacz na własne oczy, przez co przechodziła ta kobieta i nie wchodź jej w pomoc.

Gdyby pozostałych pasażerów było niewielu, komisarz uważa, że ​​mogliby oni „działać zbiorowo” i udzielić pomocy ofierze. Pracownik Cepty wsiadł do pociągu i był świadkiem ataku, i to on natychmiast zadzwonił pod 911 (numer alarmowy w Stanach Zjednoczonych).

Podejrzany o gwałt został aresztowany przez innych agentów firmy, o których poinformował kolega, który był świadkiem napaści. Osoba złapana na gorącym uczynku została przekazana władzom, a następnie aresztowana. Pasażerowie są zobowiązani do złożenia zeznań w sprawie napaści.

Można im zarzucić, że nie pomogli osobie w niebezpieczeństwie. Komisarz policji nie powiedział jednak, czy przeciwko pasażerom zostaną podjęte kroki prawne. Dodatkowo w Pensylwanii nie ma prawa dotyczącego zasady nie pomagania osobie w niebezpieczeństwie.

READ  Po upolowaniu i zabiciu zrehabilitowali szkockie czarownice