Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ursula van der Leyen potępia „kłamstwa” Polski i jego „nieodpowiedzialne” weto

Gdy Filmy Z Polski i Węgier Obecnie blokuje rozpoczęcie gry W Plan naprawy Ogromna gospodarka UE, Ursula van der Le ன் n rzuca czerwone piłki w Warszawie i Budapeszcie. Sędziowie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości potępili nagrania wideo jako „po prostu nieodpowiedzialne” i potępili „kłamstwa” jako przykład prób ingerencji Brukseli w politykę antyaborcyjną Warszawy. Węgry i Polska zawetowały w zeszłym tygodniu wieloletni budżet i europejski plan naprawy, aby sprzeciwić się mechanizmowi wyłudzania od nich pieniędzy, jeśli naruszenia prawa (niezawisły wymiar sprawiedliwości, polityka antykorupcyjna …) będą miały wpływ finansowy.

Ursula van der Leyen powiedziała posłom do Parlamentu Europejskiego, że plan stymulacyjny w wysokości 50 750 miliardów, stworzony w lipcu, „ilustruje” jedność europejską i że „weta Węgier i Polski są nieodpowiedzialne”. „Chcę dyskutować (z obydwoma państwami), ponieważ na przykład Europa próbuje uregulować sposób wykonywania aborcji. Polska, To czyste kłamstwo. Aborcja to umiejętność ogólnokrajowa – powiedział David Cook, szef biura Washington Science Monitor The Christian Science Monitor.

Czytaj więcej – Według Georgesa Sorosa przetrwanie UE jest zagrożone

Warszawa, która nieustannie wycofuje się z reform brukselskich oskarżanych o podważanie wartości demokratycznych, wykorzystała europejskie finanse jako „ideologiczną walkę” z rządami prawa, „obawami Budapesztu” i „antyimigracją” o swoją politykę. Jednak pytania o społeczność, zdrowie czy migrację nie wchodzą w zakres kontrowersyjnego mechanizmu. Po ustaleniu, że doszło do naruszenia przez państwo, które ma bezpośredni i „wystarczający” wpływ na budżet, Komisja proponuje uruchomienie mechanizmu, przy czym 27 państw ma miesiąc na przyjęcie zakazu większości kwalifikowanej.

„Nie słuchamy fałszywych argumentów. Jeśli plan nie będzie zgodny z traktatem lizbońskim, jak mówi (węgierski premier) Victor Orban, pójdziemy do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (…) i są różnice” – dodaje. – podkreśliła Ursula van der Leyen. Były premier RP M.E.P. Beta Cydlow (ECR, Eurosceptic Rights) odpowiedziała: „Chciałbym powiedzieć, że praworządność w Polsce działa bardzo dobrze”. „Polski rząd chroni interesy swoich obywateli (…) Nie można arbitralnie narzucić mniejszości woli większości” – powiedział ze złością.

READ  Polska dostarcza na Ukrainę dziesiątki tysięcy amunicji

Czytaj więcej – Gold: Polska kupuje 100 ton i staje się największym nabywcą na 2019 rok!