Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Upolitycznienie sportu” niepokoi ruch olimpijski

„Upolitycznienie sportu” niepokoi ruch olimpijski

Kraje, które wykluczają sportowców z zawodów z powodów politycznych, ryzykują zniweczenie swoich planów organizacji igrzysk olimpijskich, stwierdził w niedzielę Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Tam – Zwiększone upolitycznienie sportu Zostało to oznaczone jako problem przez Kolindę Grabar-Kitarovic, członkinię Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i byłą prezydent Chorwacji, w aktualizacjach dla światowych liderów sportowych na temat krajów zainteresowanych organizacją igrzysk w przyszłości.

Choć nie określono, które kraje mają kłopoty, Polska i Indonezja wyraziły zainteresowanie organizacją igrzysk olimpijskich w 2036 r. Nagradzane będą igrzyska przyszłego lata.

Polska nie zgodziła się na udział Rosjan w tegorocznych Igrzyskach Europejskich, a Indonezji odmówiono tego FIFAod organizacji Mistrzostw Świata U-20 Mężczyzn w maju, ponieważ kraj z większością muzułmańską nie chce być gospodarzem meczów Izraela.

Widzimy coraz więcej ograniczeń rządowych w dostępie sportowców do zawodówGrabar-Kitarovic powiedział w Bombaju na dorocznym spotkaniu Kierownik Działu Informacji.

Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę, gdy premier Indii Narendra Modi ogłosił, że jego kraj chce być gospodarzem Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku.

Komitet MKOl koordynujący potencjalnych kandydatów do Letnich Igrzysk, na którego czele stoi Grabar-Kitarovic, Wszelkie naruszenia Karty Olimpijskiej muszą być brane pod uwagę na wszystkich etapach dialoguPowiedziała.

Ważne jest, aby wszystkie zaangażowane strony i wybitni goście zobowiązali się do przestrzegania Kodeksu etyki i Kodeksu postępowania MKOl.ona dodała.

Grabar-Kitarović stwierdziła, że ​​decyzja w sprawie roku 2036 nie powinna zostać podjęta wcześniej niż w roku 2026 lub 2027.

Nowy proces wyłaniania kolejnych miast-gospodarzy

Ponadto zostanie poddany nowemu procesowi, który pozwala uniknąć kampanii publicznych i głosowań spornych. Kraj-gospodarz igrzysk olimpijskich jest tradycyjnie wybierany w drodze przedstawienia listy kandydatów 100 członkom komitetu. Kierownik Działu Informacji.

Zamiast tego potencjalni gospodarze pracują obecnie za kulisami z MKOl, umożliwiając krajom kandydującym skorzystanie z wyłącznego okresu negocjacji w celu udoskonalenia planów.

READ  „Zmiana sposobu myślenia wymaga dużo pracy”

Brisbane, miasto gospodarz Igrzysk Olimpijskich w 2032 r., było pierwszym miastem wybranym w ten sposób dwa lata temu, kiedy członkowie Kierownik Działu Informacji Po prostu przyjęła rekomendację Komitetu Wykonawczego, na którego czele stał przewodniczący Thomas Bach.

Członkowie Kierownik Działu Informacji Zatwierdził także propozycję jednoczesnego wyboru w Paryżu gospodarzy na lata 2030 i 2034.

Szwecja, Francja i Szwajcaria przygotowują wnioski na rok 2030.

W Stanach Zjednoczonych celem Salt Lake City jest rok 2034, ale członkowie… Kierownik Działu Informacji Zostaliśmy poinformowani, że jeśli zajdzie taka potrzeba, będzie to możliwe w 2030 roku.

Szwedzkie władze sportowe sprzeciwiły się reintegracji rosyjskich sportowców i drużyn z międzynarodowymi wydarzeniami podczas wojny na Ukrainie.